Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
4.6kmh
40 %
Hën
19 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

TAG

lidere

“Me marshin e drejtësisë”, Rama ndan foto nga protesta në Prishtinë në përkrahje të ish-krerëve të UÇK-së

Kryeministri Edi Rama ka ndarë foto nga protesta që është duke u zhvilluar në Prishtinë në përkrahje të ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës...

Dënohet me 15 vite burg liderja e opozitës në Bjellorusi, ja për çfarë akuzohet

Një gjykatë në Minsk ka dënuar në mungesë me 15 vite burg lideren opozitare në mërgim, Svyatlana Tsikhanouskaya, si dhe katër liderë të tjerë...

Charles Michel kërkesë liderëve të BE: Me burimet e konfiskuara ruse të rindërtohet Ukraina

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, u kërkon krerëve të shteteve dhe qeverive të 27-ve që të çojnë përpara diskutimet mbi mundësinë e përdorimit...

Çfarë po ndodh në samitin e BE, korografi “Hip Hop” dhe valle tradicionale, liderët europianë të buzëqeshur ndjekin performancat

E teksa në protestën e PD ka tensione dhe u qëllua me grusht Sali Berisha në protestë, në samitin e BE është një atmosferë...

FOTOLAJM/ Rama takon liderët e BE në takimin e Komunitetit Politik Evropian në Pragë

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Pragë, ku do të organizohet mbledhja e Komunitetit Politik Europian dhe do të diskutohen një sërë çështjesh me rëndësi...

Lajmet e fundit