Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
3.6kmh
40 %
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
29 °
Pre
29 °
Sht
30 °
E martë, 26 Shtator, 2023

TAG

liber

“Njihni të drejtat tuaja”, Angelina Jolie “flet” shqip në Instagram

Aktorja e njohur me famë botëore, Angelina Jolie ka njoftuar se libri i saj për të drejtat e të rinjve tani është publikuar në...

Vlerësohet ndërkombëtarisht libri për Nënë Terezën

Libri i ri i një eksperti të Universitetit të Birminghamit mbi Nënë Terezën ka fituar Çmimin e Ekselencës në Botime të Shoqatës së Botuesve...

Belind Këlliçit i dhurojnë librin “100 personalitete shqiptare të kulturës Islame”: Krenar që një pjesë e zë familja dhe paraardhësit e mi

Kandidati i Themelimit për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi ka vizituar sot në ditën e Fitër Bajramit selinë e Komunitetit Mysliman, ku edhe i...

Shtëpia botuese prestigjoze “Penguin”, kontratë me Lea Ypin për librin e dytë, që ende nuk ekziston

Akademikja dhe autorja e librit të suksesshëm "Të Lirë", Lea Ypi, ka nënshkruar një kontratë me shtëpinë botuese prestigjoze "Penguin". Kjo, në sajë të...

Ish-këshilltari i Ramës shkruan libër për Frashërin, mohon identitetin e vëllezërve Frashëri dhe thotë se u sollën nga pushtuesi osman

Nga Artur Shkurti - Drejtor i shkollës "Udha e shkronjave" I nderuar prof.dr. Ferit Duka,  U njohëm me librin e Thomas Frashërit "Frashëri, i shquar, i...

Historia e pazakontë/ Gjykata dënon 19 vjeçarin që vodhi librin “Gjuetari i Balonave: Kisha dëgjuar shumë për të, s’ kisha lekë ta blija!

Gazetarja Anila Hoxha ka rrëfyer një ngjarje të pazakontë, ku një 19 vjeçar është dënuar nga gjykata e Tiranës, pasi akuzohet se ka vjedhur...

Diplomati Shaban Murati promovon librin “Rusët po vijnë”: Faktor negativ historik për çështjen shqiptare

Diplomati dhe njëherazi analisti i njohur, Shaban Murati promovoi ditën e djeshme botimin e tij të ri “Rusët po vijnë”, një përmbledhje analizash ndër...

Zelensky shkruan libër me fjalimet e luftës, ja kur do të publikohet

Një përmbledhje e fjalimeve të kohës së luftës nga Volodymyr Zelenskyy, me një hyrje të shkruar nga presidenti ukrainas, do të publikohet më 6...

Botohet vepra “Tinka Kurti – Ditari i një bashkëshorti” me rrëfimet e panjohura për jetën e aktores së madhe, Veliaj: Je shembull frymëzimi për...

“Tinka Kurti - Ditari i një bashkëshorti” është një botim i veçantë, mes ditarit dhe albumit fotografik, i sjellë me shumë finesë për lexuesin...

E rreshtuar në krah të ish-kryeministrit, Liri Berisha i bën dhuratën e veçantë Albana Vokshit

Liri Berisha, bashkëshortja e Sali Berishës i ka dhuruar një libër Alba Vokshit. Liri Berisha i ka dhuruar librin që ka shkruar vetë “Nënë Tereza...

Lajmet e fundit