Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

Lefter Koka

Inceneratori i Fierit/ Gjykata e Posaçme dënon me 10 vite burg Lefter Kokën! Zv.presidenti i FSHF shpallet i pafajshëm

Ish-ministri i Mjedisit Lefter Koka është dënuar me 10 vite burg nga Gjykata e Posaçme. Vendimi për 15 personat e akuzuar për impiantin e...

Vendimi për inceneratorin e Elbasanit më 5 tetor/ Lefter Koka dërgon raport mjekësor në GJKKO: Nuk jam mirë me shëndet

Ish-ministri i Mjedisit, Lefter Koka ka dorëzuar në GJKKO një raport mjekësor mbi gjendjen e tij shëndetësore, ku thotë se nuk është mirë. Ndërkohë Gjykata...

10 vite burg për Lefter Kokën dhe 7 për Alqi Bllakon! Gjykata e Posaçme vendos më 25 shtator për inceneratorin e Fierit

Mbrojtja e personave të marrë si të pandehur për dosjen e inceneratorit të Fierit ka përfunduar dhe pas dy javësh, Gjykata e Posaçme kundër...

Togat e zeza shtyjnë seancën për më 11 shtator, të pandehurit për inceneratorin e Fierit do paraqesin mbrojtjen

Gjykata e Posaçme ka caktuar datën 11 shtator për seancën e radhës për inceneratorin e Fierit. Pas disa orësh përballje, togat e zeza kanë...

Dëshmia e Kokës në Gjykatë: Jam i pafajshëm! Akuzat bazohen në mendime të fallxhores, jo në prova

Ish-ministri i Mjedisit, Lefter Koka, ka dalë sot para gjykatës ku ka paraqitur konkluzionet e mbrojtjes lidhur me çështjen e Inceneratorit. Koka pretendon se nuk...

Ish-ministri Lefter Koka paraqitet në GJKKO, avokati: Nuk ka shkelur ligjin, por ka zbatuar VKM-në, asnjë njohje me koncesionarët 

Ish-ministri i Mjedisit Lefter Koka, është paraqitur këtë të mërkurë në GJKKO, ku po paraqet para gjykatës konkluzionet e mbrojtjes në çështjen e inceneratorit...

Alqi Bllako dëshmon në sallën e gjyqit: Jam i pafajshëm!

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Alqi Bllako, ka dëshmuar sot në Gjykatën e Posaçme, lidhur me çështjen e inceneratorëve. Gjatë dëshmisë së tij në sallën e...

SPAK kërkon 10 vite burg për Lefter Kokën, avokatët: Kemi 120 mijë faqe dokumente që provojnë pafajësinë

Ish-ministri Lefter Koka ka marrë pjesë për herë të parë në gjykimin ndaj tij që po mbahet sot në Gjykatën kundër Korrupsionit dhe Krimit...

Shtyhet për në 6 korrik “Elbasani”, të pandehurit kërkojnë kohë të përgatiten për inceneratorin

Seanca për të pandehurit për inceneratorin e Elbasanit është shtyrë përsëri. Avokatët dhe të pandehurit që ata përfaqësojnë në gjykim, kanë kërkuar më tepër...

SPAK jep pretencën për “Fierin”: Të dënohet me 10 vite burg Lefter Koka dhe 7 vite Alqi Bllako!

Prokuroria e Posaçme ka dhënë në seancën gjyqësore pretencën për zyrtarët dhe personat e tjerë të arrestuar për inceneratorin e Fierit. SPAK kërkon në...

Lajmet e fundit