Tirana
scattered clouds
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
29 %
1.5kmh
40 %
Sht
35 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

kuvendi

6 projektligjet dhe tre dekretet që u miratuan sot në Kuvend

Në seancën e sotme plenare të Kuvendit të Shqipërisë u miratuan tre dekrete dhe gjashtë projektligje. Në drejtimin e Kryetares Lindita Nikolla, Kuvendi u mblodh...

Kuvendi mban 1 minutë heshtje në kujtim të ish-deputetit Marko Bello

Kuvendi mbajti sot një minutë heshtje në nder të përkujtimit për ish-deputetin e ndjerë socialist, Marko Bello,  i cili u nda nga jeta 3...

Ministrat e kabinetit “Rama 3”, Kuvendi shkarkon të vjetërit dhe voton të rinjtë

Kuvendi i Shqipërisë ka votuar dekretet e shkarkimit dhe emërimit të ministrave, pasi Presidenti i Republikës i firmosi dhe i dërgoi ato në seancë...

Ndryshimet në qeverinë Rama, Kuvendi mblidhet sot për miratimin e dekreteve

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet këtë të hënë për të miratuar dekretet e presidentit Bajram Begaj, për emërimin e ministrave të rinj. Këta...

Bajram Begaj dekreton ministrat e rinj, radhën e ka Kuvendi

Presidenti Bajram Begaj ka dekretuar paraditen e kësaj të shtune ministrat e rinj të kabinetit të qeverisë "Rama 3". Një ditë pasi është kthyer...

Kuvendi nis punimet, Rama mungon në ditën e parë, Çuçi dhe Basha kryetarë të Grupeve Parlamentare

Kuvendi i Shqipërisë ka nisur zyrtarisht sesionin e ri parlamentar, duke miratuar kalendarin e punimeve dhe programin e punës. Seanca e parë ka nisur...

Dita e parë e Kuvendit, Basha thirrje deputetëve të PD: Të shikojmë përtej interesave tona

Kryedemokrati Lulzim Basha është shfaqur paraditen e kësaj të hëne në ambientet e Kuvendit, në nisje të sesionit të ri parlamentar, i shoqëruar nga...

Presidenti Begaj mesazh deputetëve: Kuvendi të jetë një hapësirë pajtimi dhe debatesh konstruktive

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj i është drejtuar me një mesazh Kuvendit të Republikës së Shqipërisë, me rastin e çeljes së sesionit parlamentar 2023-2024. Teksa...

Kuvendi nis më 4 shtator

Konferenca e Kryetarëve e mbledhur këtë të premte ka shqyrtuar programin e punës së Kuvendit të Shqipërisë dhe është vendosur që seanca e parë...

Kuvendi nis në 4 shtator, shqyrtohet kalendari i punimeve në Konferencën e Kryetarëve

Këtë të premte është zhvilluar mbledhja e parë Konferencës së Kryetarëve për sesionin e pestë të Kuvendit. Në këtë mbledhje u shqyrtua programi i punës...

Lajmet e fundit