Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
4.6kmh
40 %
Hën
19 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

TAG

Kurti

Sulmi ndaj efektivëve, Kurti: Rreth 30 persona të armatosur, janë rrethuar nga Policia dhe janë ftuar të dorëzohen

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka dalë në një konferencë të jashtëzakonshme për mediet në lidhje me vrasjen dhe plagosjen e policëv ditën e...

Kurti viziton në spital policin e plagosur nga serbët, njofton mbledhjen e Këshillit të Sigurisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka vizituar në spital policin e plagosur me granatë Alban Rashiti. Ai ka njoftuar se do të mbledhë Këshillin...

Vuçiç: Po të kisha thënë atë që tha Kurti, do të isha varur në Berlin

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka akuzuar ndërkombëtarët për dy standardizim për dialogun Prishtinë-Beograd. “Ata shtiren si naivë në Perëndim, që të mos shohin se...

Arrestimi i Eduart Kurtit, Balla përgëzon Policinë e Shtetit

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka përgëzuar Policinë e Shtetit për kapjen e 48-vjeçarit Eduart Kurti, i cili është i dënuar me burgim të...

Kurti pas takimit me Vuçiç: Serbia nuk propozoi për Asociacionin, por na vuri kusht

Kryeministri kosovar Albin Kurti ka folur për mediet pas takimit të nivelit të lartë në Bruksel për dialogun Kosovë-Serbi, ku u takua edhe me...

Kërkesa e hapur e Kurtit: Shqiptarët në Serbi të kenë vëmendjen e njëjtë si serbët në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur në lidhje më diskriminimin e shqiptarëve në Luginën e Preshevës. Me anë të një postimi në platformën...

“Jam kërcënuar me vdekje”, Kurti: Gjatë trazirave në Veri u përfshinë anëtarë të Wagner

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se pjesë e tensioneve në Veri kanë qenë edhe anëtarë të grupit Wagner. Këtë deklaratë e bëri gjatë...

Kurti takohet me Lajçak, në fokus takimi me Vuçiç në shtator

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka zhvilluar këtë të hënë një takim me të dërguarin e BE për dialogun Kosovë Serbi, Miroslav Lajçak. Në takimin...

Rama i padëshiruar, Kurti udhëton për në Athinë me ftesë të Mitsotakis

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është nisur drejt Athinës, pasi do të marrë pjesë në darkën informale të thirrur nga homologu grek Kyriakos Mitsotakis. Lajmi...

Arrestimi i dy zyrtarëve, Kurti: Nuk ka korrupsion e keqpërdorim

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka kundërshtuar arrestimet në MINT ditën e sotme të zyrtarëve Hafiz Gara dhe Irfan Lipovica, pasi dyshohet se kanë...

Lajmet e fundit