Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
40 %
Die
20 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

kuriozitete

Të veçantat e rrushit që shitet nga 400 deri në 12 mijë dollarë

Një vesh rrushi Rubin Roman u shit për 12,000 dollarë në ankand në vitin 2020, në Japoni. Vetëm një kokërr rrushi është katër herë më...

Ja pse policët e prekin gjithmonë një makinë, pasi e ndalojnë

Kryesisht në Shtetet e Bashkuara, por edhe në disa vende të tjera të botës, policët kryejnë një veprim që ndoshta ju ka rënë në...

9 vite në bodrum, zbulohet në Holandë familja që priste “fundin e botës”

Një familje që “po priste fundin e botës” prej 9 vitesh në bodrumin e shtëpisë është zbuluar nga policia në Holandë. ...

Studentin e kapin me kek me hashash, gjykata e dënon të shkruajë ese 50 faqe për efektet negative të drogës

Një student universiteti është detyruar të shkruajë një ese 50-faqe për dëmet e drogës, pasi u kap gjatë tentativës për të shpërndarë kek me...

Qeni shkel mbi armë, plagos rëndë pronaren

Një grua në SHBA është qëlluar aksidentalisht me armë zjarri nga qeni i saj. Incidenti ndodhi teksa 44-vjeçarja Tina Springer nga...

Studimi: Peshqit e ndjejnë dhimbjen

Një studim i ri pretendon se i ka dhënë fund dilemës nëse peshqit e ndjejnë apo jo dhimbjen. Sipas studimit të...

Kap peshkun me vlerë 3 milion euro, e hedh prapë në det

Një peshkatar ka zënë peshkun tuna më të madh të kapur ndonjëherë në Irlandë, një tuna blu plot 270 kilogramë dhe 2.5 metra e...

Bashkia merr vendimin: Qëllohet për vdekje laraska që sulmonte kalimtarët në rrugë

Një laraskë me pseudonimin “Monstra e rrugës Windsor” është vrarë pasi terrorizoi mbi 40 kalimtarë. Laraska admirohej dhe urrehej në të...

Gruaja që u dënua padrejtësisht për vrasje për 35 vjet do të marrë dëmshpërblim prej 3 milionë USD (NGJARJA NË SHBA)

Një grua që kaloi 35 vjet në burgun e Nevadas për një vrasje që nuk e kishte kryer, do të dëmshpërblehet me 3 milionë...

Lajmet e fundit