Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
52 %
3.6kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
20 °
E hënë, 2 Tetor, 2023

TAG

ksamil

37 vjeçari nga Korça vetëvaret në dhomën e hotelit në Ksamil

Një ngjarje e rëndë raportohet nga qyteti bregdetar i Sarandë, ku një 37 vjeçar nga Korça është gjetur i vdekur në dhomën e tij...

Gjykata e Vlorës lë në burg lezhjanin, Petrit Ndoji: Do shkoja në Ksamil të shisja prona, nuk e dija që çanta kishte mina

Petrit Ndoji, 51 vjeçari nga Lezha që u kap tre ditë më parë në Vlorë duke transportuar mina, do të qëndrojë në qeli deri...

Blendi Fevziu publikon pamjet: Kjo është vila në Kep Merli ku pushoi Dua Lipa dhe vajza e Trump

Moderatori dhe gazetari i njohur Blendi Fevziu ka publikuar pamjet e asaj që thotë se është vila më e madhe private në plazhin e...

Vdekja e dy turistëve italianë në Ksamil, Rrumbullaku pezullon shefin e Rrugores dhe urdhëron hetim për zinxhirin komandues

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku ka pezulluar nga detyra shefin e Seksionit të Policisë Rrugore në Komisariatin e Policisë Sarandë,...

Dolën në det me pedalon dhe se nxorrën dot prej dallgëve, shpëtohen 4 turistët në Ksamil

Policia Kufitare dhe Delta Forcë kanë shpëtuar 4 turistë në Ksamil që mbetën të bllokuar në det me një pedalon. 4 personat, mes tyre dy...

Nga Ksamili në Koman, bllokohen 21 mjete lundruese, gjobiten drejtuesit

Njësia Policore Detare dhe Policia Kufitare kanë bllokuar nga Ksamili në Koman 21 mjete lundruese. Përmes një njoftimi zyrtar policia bën me dije se janë...

Çifti i aktorëve grek shijojnë pushimet në Ksamil

Shqipëria ka pritur një numër të lartë turistësh këtë vit, ndryshe nga çdo sezon tjetër turistik. Shqipërinë dhe pikërisht Ksamilin kanë zgjedhur edhe dy aktorët...

“Një perlë subtropikale”, The Travel of Path jehonë Ksamilit

Evropa mesdhetare është destinacioni veror i preferuar për miliona amerikanë. I famshëm për ujërat e tij kristal të pastër, fshatrat piktoreske bregdetare dhe kombet tepër...

Lundroi me gomone afër pushuesve në Ksamil, dy gjoba për pronarin e mjetit lundrues  

Pronari i një mjeti lundrues në Ksamil është ndëshkuar me dy masa administrative, me vlerë totale 110 000 lekë të reja. Shtetasi me iniciale A....

Nuk kishte dokumentet përkatëse, policia bllokon skafin në Ksamil dhe gjobit pronarin

Vijojnë kontrollet nga Policia Kufitare, përgjatë gjithë vijës bregdetare në Vlorë, Sarandë dhe Himarë, me qëllim rritjen e parametrave të sigurisë gjatë sezonit turistik. Policia...

Lajmet e fundit