Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
32 °
Mër
29 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

kryetari

Pezullimi i fondeve për Bujqësinë, Basha: Paratë nuk shkuan tek fermerët, por tek vilat luksoze për klientët e qeverisë

Lulzim Basha tha se Partia Demokratike do të kërkojë ngritjen e një Komisioni Hetimor për korrupsionin në lidhje me pezullimin e fondeve IPARD II...

Lulzim Basha voton në Tiranë: Mijëra demokratë u janë drejtuar kutive, kanë dalë masivisht

Politikani demokrat Lulzim Basha ka votuar pak momente më parë në Tiranë, në zgjedhjet për kryetarin e ri të Partisë Demokratike. Bashkë me Gjergj...

Gjergj Hani fton demokratët të votojnë: Sot i jepni jetë ëndrrës sonë të përbashkët

Kandidati për kryetar i Partisë Demokratike, Gjergj Hani u është drejtuar me një mesazh të shkurtër të gjithë demokratëve që këtë të shtunë t'u...

Partia Demokratike njofton anëtarët: Nesër mbahen zgjedhjet për kryetarin e ri!

Partia Demokratike ka njoftuar këtë të premte të gjithë anëtarët dhe drejtuesit, se nesër më datë 29 Korrik zhvillohen zgjedhjet për kryetarin e ri...

Mbyllet procesi i votimit në Rrogozhinë

Mbyllet procesi i votimit për kreun e Bashkisë së Rrogozhinës. Edison Memolla dhe Shkëlqim Hoxha garojnë përballë njëri-tjetrit për të fituar besimin e qytetarëve...

Edi Rama mbledh socialistët, kush do të jetë kryetari i ri i Grupit Parlamentar?!

Edi Rama ka mbledhur këtë të hënë Grupin Parlamentar të Partisë Socialiste, për të diskutuar për zgjedhjen e kreut të socialistëve në Kuvend. Mbledhja...

Lulzim Basha dorëzon kandidaturën në minutën e fundit, kërkon kreun e Partisë Demokratike

Lulzim Basha ka dorëzuar në rrugë elektronike kërkesën për t'u regjistruar si kandidat zyrtar në garën për kryetarin e ri të Partisë Demokratike. Mediat...

Gazment Bardhi zgjidhet kreu i Grupit Parlamentar të PD, me 19 vota! Berisha thirrje deputetëve: Ju ftoj të bashkohemi!

Gazment Bardhi është zgjedhur kryetari i ri i Grupit Parlamentar të PD në Kuvend. Ai ka marrë besimin e 19 deputetëve, dy ditë pas...

Kryebashkiaku i New York takon shqiptarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Kryebashkiaku i New Yorkut, Eric Adams është takuar me besimtarët myslimanë në kët muaj të shenjtë të Ramazanit. Adams vizitoi Qendrën Kulturore Islame Shqiptare, ku...

Bulqiza pa kryetar në prag të zgjedhjeve, Qeveria shkarkon Lefter Allën pas arrestimit nga SPAK

Kryebashkiaku socialist i Bulqizës, Lefter Alla është shkarkuar këtë të premte nga posti. Edhe pse është arrestuar prej ditësh nga SPAK për shkelje në...

Lajmet e fundit