Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
43 %
5.1kmh
0 %
Hën
21 °
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
25 °
E hënë, 2 Tetor, 2023

TAG

kryetari i pd

Lulzim Basha nuk pyet për Këshillin: Të shtunën demokratët do votojnë për kryetarin e ri!

Politikani dhe deputeti demokrat Lulzim Basha, ka reaguar vetëm pak momente më parë për zhvillimet në Partinë Demokratike. Ai nuk ka përfillur vendimet e...

Lulzim Basha dhe Gjergj Hani, miratohen dy kandidaturat për kryetar të Partisë Demokratike

Lulzim Basha dhe Gjergj Hani, ish-besnik i tij, do të jenë dy emrat që do të garojnë për postin e kryetarit të Partisë Demokratike....

Lulzim Basha dorëzon kandidaturën në minutën e fundit, kërkon kreun e Partisë Demokratike

Lulzim Basha ka dorëzuar në rrugë elektronike kërkesën për t'u regjistruar si kandidat zyrtar në garën për kryetarin e ri të Partisë Demokratike. Mediat...

Gazment Bardhi dhe të tjerët “bojkotojnë”, ja të pranishmit në mbledhjen e Kryesisë së PD

Kryesia e Partisë Demokratike është mbledhur pasditen e kësaj të enjte, për të diskutuar për zgjedhjen e kryetarit të kësaj force politike. Mirëpo, disa...

Enkelejd Alibeaj voton dhe jep mesazhin: Sot është dita e ndarjes së madhe nga e shkuara! Do jetë sukses për PD

Kryetari i komanduar i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj ka votuar pak minuta më parë në Tiranë dhe u është drejtuar me një mesazh qytetarëve,...

Kallëzimi i kryetarit të PD, Prokuroria e Përgjithshme çon në SPAK dosjen për kryebashkiaken Majlinda Bufi

Kryetari i PD-së së Roskovecit, Emels Xhaxhaj ka depozituar rreth një javë më parë një kallëzim penal në organet e drejtësisë shqiptare, për kryebashkiaken...

Kryetari i PD në Roskovec çon në SPAK Majlinda Bufin: Ka abuzuar me tenderat, bashkia rrezikon falimentin

Emels Xhaxhaj, kryetar i degës së Partisë Demokratike në Roskovec nga grupimi i Sali Berishës, ka depozituar këtë të mërkurë një kallëzim në SPAK...

“Më e fuqishmja që Tirana ka njohur”, Sali Berisha njofton përgatitjet për protestën e radhës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar një protestë të fuqishme në Tiranë javën e ardhshme. Ky do të jetë tubimi i parë i demokratëve në...

Sali Berisha “ndërhyn” në proces: Edi Rama kërkon SPAK, thotë “o Kondili o nuk ka”

Kryedemokrati Sali Berisha, në një konferencë për mediat nga selia e PD, ka akuzuar kryeministrin Rama se po kërkon të kapë organin e akuzës....

“Nuk kemi asnjë kusht”, Berisha flet për bisedimet me grupin Alibeaj, “harron” akuzat për lidhje me Ramën: Janë deputetë të PD

Kryetari aktual i PD Sali Berisha, është shprehur mbrëmjen e sotme se nuk ka asnjë kusht në bisedimet me grupin Alibeaj, një fraksion tjetër...

Lajmet e fundit