Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
4.6kmh
40 %
Hën
19 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

TAG

kryeministri shqiptar

Edi Rama mbyll turin ballkanik në Serbi, darkë me muzikë live, i pranishëm dhe Alex Soros

Kryeministri Edi Rama e ka mbyllur turin e tij ballkanik me vizitën në Serbi, mbrëmjen e së premtes. Pas konferencës së tensionuar për shtyp,...

Brukseli mirëpriti idenë e tij, Rama këshilla Kosovës: Dëshmoni sot se ky rajon i përket Procesit të Berlinit, jo ëndrrave të Kremlinit

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për mirëpritjen e idesë së tij në Berlin, nga zyrtarët më të lartë evropianë, për zhvillimin e një konference...

Edi Rama mes liderëve evropianë: Situata në Kosovë është shqetësuese, përshkallëzimi mund të sjellë fund katastrofik!

Kryeministri Edi Rama është i pranishëm në një konferencë të përbashkët me shefin e NATO-s dhe disa liderë të rëndësishëm evropianë. Ai është i...

Vizita e parë e një kryeministri shqiptar, Edi Rama takon Sunak në “Downing Street”

Kryeministri Edi Rama është takuar pasditen e kësaj të enjteje me homologun e tij britanik Rishi Sunak. Të dy kanë shtrënguar duart në pjesën...

Dritan Abazoviç trazon “ujërat” në Malin e Zi, kryeministri shqiptar i gatshëm të japë dorëheqjen

Kryeministri shqiptar i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ka thënë mbrëmjen e kësaj të enjteje se është i gatshëm të japë dorëheqje. Deklarata erdhi...

Edi Rama i përgjigjet Bullgarisë: Hiqni VETO-n ose më duroni mua! Integrimin po e përdorni për të rrëmbyer dy vende të NATO-s

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur menjëherë deklaratës së Ministrisë së Jashtme të Bullgarisë, e cila i kërkonte të "rregullonte gjuhën" pasi kishte fyer...

“Kryeministri shqiptar të rregullojë gjuhën”, Ministria e Jashtme e Bullgarisë reagon pas deklaratave të Ramës

Ministria e Jashtme e Bullgarisë ka dalë me një deklaratë zyrtare për gjuhën e përdorur dje nga kryeministri Edi Rama, në Samitin e Brukselit,...

Rama në një rrëfim të pazakontë për median e huaj, tregon dy homoseksualët që e frymëzojnë

Në samitin e Triestes në korrik të këtij viti në Itali , veshja e kryeministrit shqiptar Edi Rama ra në sy pasi ai u...

Lajmet e fundit