Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
2.1kmh
75 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

kryebashkiaket

Paralajmërimi i avokatit: Ka hetime për kryebashkiakë të tjerë, pritet të shkarkohen

Avokati Jordan Daci ka paralajmëruar mbrëmjen e sotme se Safet Gjici nuk do të jetë kryebashkiaku i vetëm që është shkarkuar dhe sot është...

Flamur Noka flet pas dëshmisë në SPAK: Do më shikoni shpesh në këtë derë, prokurorët kanë regjistruar procedime penale për kryebashkiakët e PS

Deputeti demokrat Flamur Noka, në daljen e tij nga SPAK, është shprehur se organi i akuzës ka regjistruar procedime penale për kryebashkiakët socialistë, pas...

Kryebashkiakë të akuzuar dhe emra të rinj, profili i pesë bashkive që premtojnë garë të fortë në 14 Maj

Kryesia e Partisë Socialiste dhe emrat e propozuar nga drejtuesit politikë të qarqeve, pritet t'i japin Edi Ramës një pasqyrë më të qartë të...

Armando Subashi dhe dy kryebashkiakë të PS, rrezikojnë gjoba për “keqpërdorim të fondeve publike” në fushatë

Komisioneri Ilirian Celibashi, vendosi të premten që t’i propozojë Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve ndëshkime administrative për 3 kryetarë bashkie të Partisë Socialiste, për...

Dita e dytë e ballafaqimit me kryebashkiakët, Pjerin Ndreu kafe me Ramën buzë liqenit në Pogradec

Kryeministri Edi Rama ka nisur dje një ballafaqim me të gjithë kryebashkiakët e vendit, për punën që ata kanë bërë gjatë tre viteve të...

Ballafaqimi me kryetarët socialistë, Edi Rama merr shembull bashkitë e vogla: Kanë halle të mëdha e buxhet më pak, por bëjnë diferencën (E PLOTË)

Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një takim të zgjeruar me kryetarët e bashkive, në një ballafaqim mbi bilancet e qeverisjes vendore në vigjilje të...

Zelensky u kërkon kryebashkiakëve amerikanë të ndërpresin lidhjet me Rusinë dhe të ndihmojnë në rindërtimin e Ukrainës

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky u kërkoi kryebashkiakëve amerikanë të ndërpresin lidhjet me qytetet ruse dhe të marrin pjesë në "projektin më të madh ekonomik...

Kë kryebashkiak sulmoi Rama? Gazetarja thotë emrin: Ka një raport që…

Kryeministri Edi Rama u tregua i ashpër sot në fjalën e tij drejtuar kryebashkiakëve socialistë, duke i paralajmëruar publikisht se mund të përfundojnë të...

Rama “dush të ftohtë” deputetëve: Kemi nga ata që herën e fundit në terren ishin kur u numëruan votat! Mos të presim që kryebashkiakët...

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar disa nga deputetët e partisë së tij se do të japin llogari për punën që kanë bërë për zonën...

Masat për përmbytjet, Peleshi takon kryebashkiakët e prefektët: Mbështetje mbi 20 mln dollarë në buxhetin e ri për emergjencat

Në prag të sezonit të dimrit, Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi së bashku me Drejtorin e Agjencisë së Mbrojtjes Civile Haki Çako kërkuan bashkëpunimin...

Lajmet e fundit