Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
52 %
3.6kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
20 °
E hënë, 2 Tetor, 2023

TAG

krishtlindje

Putin i feston Krishtlindjet vetëm, shfaqet në Katedralen e Kremlinit (FOTO)

Presidenti rus Vladimir Putin mori pjesë i vetëm në një shërbesë të Krishtlindjeve të Kishës Ortodokse. Ai është fotografuar duke marrë pjesë në një...

Putin shfaqet në meshën e Krishtlindjes ortodokse ruse, vëmendjen e merr pema dhe prifti (VIDEO)

Presidenti rus Vladimir Putin raportohet se ka dalë nga "bunkeri" i tij për të marrë pjesë në meshën e Krishtlindjes ortodokse ruse. Ato festohen...

Mesha e shenjtë e Krishtlindjeve në kishën e burgut, aktiviteti i veçantë organizuar në IEVP Fushë Krujës, Imzot Dodaj lutet bashkë me të burgosurit

Arqipeshkvi Imzot Arjan Dodaj, kremtoi më 25 dhjetor Meshën e Shenjtë të Krishtlindjeve, në burgun e Fushë-Krujës. Një ditë e veçantë për të dënuarit...

Georgina i bën dhuratën luksose futbollistit, Cristiano Ronaldo mahnitet nga “bisha” e re

Partnerja e  Cristiano Ronaldos, Georgina Rodriguez , i ka bërë një dhuratëq super luksoze sulmuesit për Krishtlindje këtë vit, duke i blerë superyllit portugez...

Sa shumë vlera intelektuale në një foto, njerëzit e rëndësishëm të politikës në vend, urojnë shqiptarët për Krishtlindje

Në fillim të viteve ’90, kur u angazhuan për fatet e Shqipërisë së dalë nga diktatura komuniste, ata dhanë ekspertizën e tyre intelektuale, tepër...

Mesazhi i bukur nga Kosova, politikania myslimane uron Krishtlindjet me dy motrat katolike

Besa Ismaili, politikania shqiptare e Kosovës, ka zgjedhur një mënyrë krejt të veçantë dhe origjinale për të dhënë mesazhin e Krishtlindjeve; ajo ka festuar...

Uroi Krishtlindjet me një foto familjare, Mohamed SALAH “kryqëzohet” nga ndjekësit myslimanë

Ylli i Liverpool -it, Mohamed Salah është kritikuar në rrjetet sociale nga tifozët myslimanë pasi postoi një foto të familjes së tij pranë një...

E veshur shik, Monika Kryemadhi “rrëmben” kitarën dhe ka një mesazh

Ish-kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, tashmë e ka treguar se është një tip mjaft sportiv. Pas videos në “Tik-tok” ku provoi trendin e fundit me...

Begaj takohet me Arjan Dodaj me rastin e festës së Krishtlindjeve: Uroj që kjo ditë të sjellë dritë dhe shpresë

Me rastin e festës së Krishtlindjes, Presidenti Bajram Begaj u takua me Imzot Arjan Dodaj, Arqipeshkv i Kryedioqezës së Tiranë-Durrësit, të Kishës Katolike të...

Papa Françesku mesazh për Krishtlindje, bën thirrje për fundin e luftës në Ukrainë

Papa Françesku ka bërë thirrje për një fund të menjëhershëm të asaj që e përshkroi si "luftën e pakuptimtë në Ukrainë". Këtë mesazh ai e...

Lajmet e fundit