Tirana
scattered clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
1kmh
40 %
Die
18 °
Hën
25 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
29 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

kriptomonedha

Turqia dënon me 11,196 vjet burg Faruk Fatih Özer, bosi i kriptomonedhave që u prangos në Palasë

Faruk Fatih Özer, themeluesi i kriptomonedhave Thodex, motra e tij Serap Özer dhe vëllai i tij Güven Özer janë dënuar me 11,196 vjet, 10...

“Binance” paditet për mashtrimin e klientëve, gjigandi i kriptomonedhave i kundërpërgjigjet akuzave

Binance i është përgjigjur padisë së SEC duke thënë se akuzat janë të gabuara. SEC është Agjencia e qeverisë amerikane e krijuar nga Kongresi për...

Donin 1 milionë euro, Policia spanjolle shpëton bosin e kriptomonedhave, u mor peng nga dy grekë dhe një shqiptar

Një shtetas i huaj është shpëtuar nga Policia spanjolle pas pesë orësh pengmarrje. Mediat vendase raportojnë se ai kishte një portofol shumë të pasur...

Bosi i kriptomonedhave ekstradohet në Turqi, e presin 40 mijë vite burg (Foto)

Bosi i kriptomonedhave, Faruk Fatih Ozer është ekstraduar ditën e sotme në Turqi dhe atje do t’i bëhet gjyqi për mashtrimin me vlerë 2...

U arrestua në Malin e Zi, SHBA dhe Koreja e Jugut kërkojnë esktradimin e “mbretit” të kriptomonedhave “Terra”

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Koreja e Jugut i kanë kërkuar Podgoricës që të ekstradojë Do Kwon, themeluesin koreano-jugor të kriptomonedhës Terra, i...

SHBA dhe Koreja e Jugut i kërkojnë Malit të Zi ekstradimin e Do Kwon, “bosi” i kriptomonedhave i akuzuar për 40 miliardë dollarë

Ministri malazez i Drejtësisë, Marko Kovaq është shprehur këtë mërkurë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Koreja e Jugut po kërkojnë ekstradimin e...

Arrestohet sa zbret në Barcelonë, BOSI i “call centerave” shqiptarë që vidhnin 50 milionë euro në muaj nga spanjollët

Koka e grupit shqiptar të “Call Centerave” që mashtronin me kriptovaluta të rreme duke u vjedhur miliona euro shtetasve europianë është arrestuar në Barcelonë. Lajmin...

Arrestohet në Bahamas sipërmarrësi i kriptomonedhave FTX, Sam Bankman-Fried

Sam Bankman-Fried, themeluesi i shkëmbimit të kriptomonedhave FTX, është arrestuar në Bahamas. BBC shkruan se Bankman-Fried u arrestua për "shkelje financiare" kundër ligjeve në SHBA...

Një tjetër kompani kriptomonedhash shpall falimentimin

Firma e kriptomonedhave BlockFi ka shpallur sot falimentimin, vetëm pak ditë pasi të njëjtën gjë bëri një prej kompanive më të mëdha në botë...

Akuzohet për mashtrim me kriptomonedhat, shtyhet sërish seanca gjyqësore për Faruk Ozer

Ditën e sotme është shtyrë sërish seanca gjyqësore ndaj biznesmenit turk Faruk Ozer, i cili akuzohet se ka fituar 2 miliardë dollarë nga mashtrimi...

Lajmet e fundit