Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Die
24 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

krimet zgjedhore

ISP apelon Prokurorinë: Hetoni rastet flagrante të krimeve zgjedhore të publikuara në media

Prokurori i Përgjithshëm, SPAK, KQZ dhe organet e tjera ligjzbatuese në lidhje me zgjedhjet kanë deklaruar dhe premtuar vazhdimisht se do të trajtojnë me...

“Të ndryshojë Kodi Penal”, Basha bën propozimin e fortë: 22 VITE BURG për POLITIKANËT që zgjidhen me votat e krimit të organizuar

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha thotë se do të propozojë ndryshime në Kodin Penal për ashpërsimin e dënimeve për politikanët e lidhur me...

Prokuroria e Përgjithshme bën bilancin për krimet zgjedhore: Janë arrestuar në flagrancë 4 persona, 2 prej tyre janë në burg, 10 të tjerë janë...

Prokuroria e Përgjithshme ka bërë bilancin e hetimeve për krimet zgjehdore, ku njofton se prokuroritë e e juridiksionit të përgjithshëm kanë marrë gjithsej 158...

Nga dhunimi i pjesëmarrësve në zgjedhje te dëmtimi i materialeve, Prokuroria bën bilancin: Kemi arrestuar 5 persona, shumë të tjerë janë nën hetim

Prokuroria e Përgjithshme ka bërë bilancin sa i takon periudhës para, gjatë dhe pas zgjedhjeve të 25 prillit 2021. Të gjitha prokuroritë e juridiksioneve...

Krimet zgjedhore/ Olsian Çela ULTIMATUM prokurorive të vendit: Hetoni çdo ngjarje me shpejtësi dhe transparencë

Prokurori i Përgjithshëm Olsian Çela ka folur sot për mediat nga qytetai i Durrësit, në një nga qarqet ku ka pasur problematike dhe denoncime...

Paralajmëron Presidenca: Ilir Meta konferencë të jashtëzakonshme sot! Funksionarët e drejtësisë dhe policisë ta ndjekin

Presidenca, përmes zëdhënësit Tedi Blushi lajmëron se Ilir Meta do të dalë sot në një konferencë të jashtëzakonshme. Sipas Blushit, në qendër të konferencës do...

Krimet zgjedhore, SPAK: Na kanë ardhur 91 kallëzime, nga PD, PS dhe LSI; I kemi zgjidhur dhe kemi njoftuar subjektet përkatëse

Prokuroria Speciale SPAK njofton se gjatë periudhës mars-prill 2021, kanë pranuar 91 kallëzime nga të treja subjektet politike, duke i trajtuar me seriozitet dhe...

Kryeprokurori Olsian Çela mesazh vartësve në rrethe: Vlerësoni me seriozitet çdo kallëzim për zgjedhjet, vini para përgjegjësisë këdo!

Kryeprokurori i Përgjithshëm Olsian Çela, u dërgon mesazh të prerë vartësve të tij në Prokuroritë e rretheve: Vlerësoni maksimalisht çdo kallëzim që lidhet me...

Lajmet e fundit