Tirana
broken clouds
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
30 %
4.1kmh
75 %
Mër
29 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

TAG

kreu i shish

Ambasadorja Kim takon Vlora Hysenin: Me rëndësi bashkëpunimi SHBA-Shqipëri në sigurinë kombëtare dhe inteligjencën

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim është takuar sot me kryetaren e re të Shërbimit Informativ Shtetëror, Vlora Hyseni. Në një njoftim për mediat,...

Pse po heziton Begaj? Edi Rama pyetet për kreun e SHISH, ja çfarë thotë kryeministri

Në përfundim të mbledhjes së qeverisë sot, kryeministri Edi Rama është pyetur mes të tjerave se përse po heziton presidenti Bajram Begaj, në dekretimin...

“U shkarkua për mosruajtje të informacioneve”, Bardhi thirrje Begajt: Verifiko Vlora Hysenin, SHIK s’mund të jetë nën kontrollin e Ramës

Sekretari i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka reaguar pas propozimit të kryeministrit Edi Rama për emërimin në krye të Shërbimit Informativ Shtetëror të Vlora...

Hakerat shënjestrojnë ish-kreun e SHISH, i nxjerrin databazën me emailet zyrtare

Shënjestra e radhës e hakerave mbrëmjen e sotme ka qenë ish-Drejtor i Shërbimit Informativ të Shtetit, Helidon Bendos. Faqja “Homeland Justice” e njohur ndryshe si...

Hakerat publikojnë të dhënat e gruas së kreut të SHISH, paralajmërojnë me mesazhin nga Bibla

Hakerat iranianë që thuhet se qëndrojnë pas sulmeve ndaj sistemeve qeveritare dhe atyre të Policisë së Shtetit, kanë publikuar këtë të hënë të dhënat...

‘Djegia e Kuvendit’, 9 deputetë kërkesë për seancë dëgjimore me kreun e SHISH

Pas deklaratës së presidentit Meta në Komisionin Hetimor për të, i cili tha se vendimin për çdekretimin e datës së zgjedhjeve e mori pasi...

Pas ambasadores gjermane, kreu i SHISH i shkon në zyrë kryeprokurores Arta Marku

Kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Helidon Bendo po zhvillon një takim në këto momente me kryeprokuroren e përgjithshme të përkohshme, Arta Marku. ...

E gjithë vëmendja në Kuvend, Ilir Meta bën lëvizjen e papritur dhe ‘bllokon’ kreun e ri të SHISH

Ndërkohë që e gjithë vëmendja ishte zhvendosur në sallën e Parlamentit, aty ku u votua kryeprokurorja e re Arta Marku, Presidenti Ilir Meta ka...

Lajmet e fundit