Tirana
scattered clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
45 %
3.6kmh
40 %
Enj
28 °
Pre
34 °
Sht
34 °
Die
23 °
Hën
25 °
E enjte, 21 Shtator, 2023

TAG

kredi

2022, shqiptarët morën më shumë kredi për shtëpi, por kryesojnë në numër kreditë konsumatore për halle të shpejta (RAPORTI)

Kreditë për blerjen e shtëpive të reja janë ato që kryesojnë portofolin e dhënies së kredive të bankave përgjatë vitit 2022, bëhet e ditur...

Historia e panjohur e borxhit të Luiz Ejllit, kush janë tre “pronarët” që e futën në darën e kredive dhe një dramë e rëndë...

Historia e Luiz Ejllit është historia e mijëra të rinjve dhe të rejave të thjeshtë të këtij vendi, të cilët jetuan në demokracinë që...

Evis Kushi jep lajmin në Kuvend: Për herë të parë studentët do të kenë të drejtë të marrin një kredi

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi sot në Kuvend i është përgjigjur pyetjeve të deputetes së opozitës Erisa Xhixho. Kushi në Kuvend ka dhënë lajmin se...

Më në fund veprohet: I pezullohet licensa Micro Credit Albania, blinte borxhe të këqija nga të tretët, shkeli rregullat e Bankës së Shqipërisë

Banka e Shqipërisë ka pezulluar në muajin dhjetor 2022 licensën e institucionit financiar jobankar të kredidhënies Micro Credit Albania (MCA). Shkak sipas bankës qendror...

Familjet me shtëpi të reja do paguajnë kredi? Rama përgënjeshtron menjëherë lajmin: Gënjeshtër sy për sy, qytetarët do t’i marrin ato FALAS

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me lajmin e publikuar në një televizion, në të cilin thuhej se qytetarët që kanë hyrë në...

Shqipëria kërkon 55 milionë dollarë për urat, Banka Botërore pritet ta kalojë kredinë në mars 2023

Shqipëria ka kërkuar financimin e një projekti për urat në vend pranë Bankës Botërore në kushtet kur ndryshimet klimatike dhe fatkeqësitë e tjera natyrore...

Vidhnin qytetarët te Liqeni i Tiranës, zbardhet dëshmia e policit bashkiak: Më duheshin lekët për të paguar kredinë

Është zbardhur dëshmia e policit bashkiak, i cili së bashku me një kolegun e tij, të arrestuar pak ditë më parë akuzohen për vjedhje...

Merr kredi 500 euro, e kthe 2 mijë, kompanitë e mikrofinancës, që po shkatërrojnë mijëra familje

Nga Klodian Tomorri F.S është një grua rreth të 40-ave, e cila së bashku me familjen e saj jeton në mjerim ekonomik. Kur njerëzit bien...

Shqipëria kredi nga Italia, Arben Ahmetaj zbulon se për çfarë do të përdoren

Zv.kryeministri Arben Ahmetaj ditën e sotme ka bërë me dije se Shqipëria do të marrë një kredi nga Italia, duke thënë se kjo kredi...

Kredia për shtëpi arriti rekord të ri në tremujorin e parë të vitit

Familjet shqiptare po rrisin edhe më shumë huamarrjen për blerjen e pasurive të paluajtshme, pavarësisht inflacionit të lartë. Të dhënat e Bankës së Shqipërisë tregojnë...

Lajmet e fundit