Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

kpa

Probleme ne kriterin e pasurisë, KPA largon gjyqtarin Albano Çepele nga sistemi i drejtësisë

Kolegji i Posaçëm i Apelimit, KPA shpalli të mërkurën më 21 qershor vendimin për lënien në fuqi të shkarkimit nga detyra të gjyqtarit të...

U shkarkua se kishte probleme për pasurinë e krijuar nga babai i tij, KPA rikthen në detyrë prokurorin e Tiranës Bledar Maksuti

Trupi gjykues i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, i përbërë nga Albana Shtylla kryesuese, Ina Rama relatore, Natasha Mulaj, Rezarta Schuetz, Sokol Çomo, vendosi...

Nuk kishte prova për të ardhurat e bashkëshortit, KPA zbardh vendimin që rrëzoi Komisionerin Publik dhe konfirmoi prokuroren e Durrësit

Kolegji i Posaçëm i Apelimit rrëzoi një pjesë të shkaqeve të ngritura në ankimin e Komisionerit Publik, Florian Ballhysa ndaj konfirmimit të prokurores së...

S’deklaroi 3.6 milionë lekë, KPA lë në fuqi shkarkimin e ish-prokurorit Blerim Tominaj, kopsiti dosjen “Bajri”

Komisioni i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e KPK për shkarkimin e ish-prokurorit të Krimeve në Tiranë, Blerim Tominaj. Ai u shkarkua...

Kolegji i Posaçëm i Apelimit prish vendimin e KPK, shkarkon nga detyra gjyqtaren Anita Mici

Kolegji i Posaçëm i Apelimit, shpalli të enjten më 23 shkurt 2023 vendimin për shkarkimin nga detyra të gjyqtares së Apelit Durrës, Anita Mici,...

KPA lë në fuqi vendimin për shkarkimin e gjyqtares së Apelit në Shkodër

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për shkarkimin e gjyqtares së Apelit në Shkodër,...

Pretendimet e tij të pabazuara, KPA la në fuqi vendimin e shkarkimit për gjyqtarin Arjan Balliu

Kolegji i Posaçëm i Apelimit, i gjeti të pabazuara dhe pa peshë në vendimarrjen përfundimtare shkaqet e ankimit të ngritura nga ish-gjyqtari i Apelit...

Kishte probleme me pasurinë, KPA lë në fuqi vendimin për gjyqatarin Andi Civici

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin për shkarkimin e gjyqtarit të Gjykatës së Apelit të Tiranës, Andi Civici. Ai u shkarkua...

KPA lë në fuqi konfirmimin në detyrë të gjyqtares Miranda Andoni

Kolegji i Posaçëm i Apelimit, KPA shpalli të martën më 20 dhjetor 2022 vendimin për lënien në fuqi të konfirmimit në detyrë të gjyqtares...

KPA largon përfundimisht nga sistemi i drejtësisë ish-gjyqtarin e Vlorës, Ervin Trashi

Kolegji i Posaçëm i Apelimit njoftoi mbrëmjen e djeshme vendimin për lënien në fuqi të shkarkimit nga detyra të ish-gjyqtarit të Gjykatës së Vlorës,...

Lajmet e fundit