Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
2.1kmh
20 %
Pre
27 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

Kosove Serbi

Haradinaj flet për marrëveshjet me Serbinë: Të kalohet në fazën finale

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha sot se delegacioni i ri qeveritar për bisedime me Serbinë është informuar nga Bashkimi Evropian mbi gjendjen aktuale...

Deklarata e fortë e ministrit serb: Kosova është Jerusalemi ynë

Ministri i jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, ka deklaruar se Serbia dhe Izraeli kanë marrëdhënie miqësore me traditë të pasur dhe se Kosova është...

“A do luftoje për Kosovën?” habisin përgjigjet e serbëve në sondazh

Presidenti i Serbisë Tomislav Nikoliç deklaroi në pyetjen e drejtuar nga Deutsche Welle, në prag të takimeve të fundit mes delegacioneve më të larta...

Pacolli: Ekip të ri dhe kushte të reja në bisedimet me Serbinë (Video)

Mes atyre që mendojnë se temat e bisedimeve duhet të riformatohen është edhe Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behxhet Pacolli, i cili thotë...

Policia e Kosovës mohon lajmin për tension në kufirin me Serbinë

Mediat e Kosovës kanë raportuar sot për tensionim të situatës në kufirin me Serbinë si dhe për shkëmbim zjarri mes forcave nga të dyja...

Arrihet marrëveshja, Kosova me kod telefonik +383

Ministrja e Kosovës për Dialog, Edita Tahiri, kryenegociatore në Dialogun e Brukselit ka deklaruar se sot është arritur Marrëveshja për kodin telefonik shtetëror të...

Daçiç rrëfen bisedën me Nuland: Më tha se SHBA prej 20 vitesh sponsorizojnë pavarësinë e Kosovës

Duam paqe e stabilitet në rajon, thotë Ivica Daҫiҫ. Mbi qëndrimin e Serbisë në rajon, bisedën e ministrit të Jashtëm serb me Victoria Nuland...

Lajmet e fundit