Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
2.1kmh
20 %
Pre
27 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

Kosove Serbi

Arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi për çështjen e dokumenteve hyrje/dalje

Kosova dhe Serbia ka arritur marrëveshje për çështjen e dokumentave për hyrje-dalje, duke i shfuqizuar ato. Këtë e ka bërë të ditur Përfaqësuesi i...

INTERVISTA / Rama nga Brukseli: Ndryshojmë kurs nëse s’hapen negociatat! Dialogu me Serbinë është rruga e duhur, por mbështesim 100% Kosovën

Kryeministri Edi Rama ka folur për disa çështje me rëndësi në rajon, si Ballkani i Hapur, çelja e negociatave me Bashkimin Europian dhe dialogu...

Pas Biden edhe Blinken letër Vuçiçit: Marrëveshja me Kosovën duhet të përqendrohet në njohje reciproke

Pas presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës edhe sekretari Amerikan Anthony Blinken, i ka dërguar një letër presidentit serb Aleksander Vuçiç me rastin...

Caktohet data për raundin e dialogut, kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë takohen javën tjetër në Bruksel

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë se në javën tjetër, përkatësisht më 16 nëntor, pritet të zhvillohet...

Kurti: Takimi i ardhshëm me Vuçiçin varet nga BE-ja

Kryeministri Albin Kurti në një konferencë për media së bashku me ministrin e Bujqësisë, Faton Peci ka folur edhe për dialogun dhe takimin e...

Presidentja e KE përshëndet marrëveshjen Kosovë-Serbi: Dialogu duhet të vijojë

Presidentja e KE Urusla von der Leyen ka reaguar pas lajmit se është arritur një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë në lidhje me targat. Presidentja...

Pas dy ditësh negociata, arrihet në Bruksel marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për targat

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka deklaruar se palët kkanë arritur në një marrveshje lidhur me tensionet që ishin krijuar...

Rama mbështet Kosovën, këshillon Kurtin: Dialog për zgjidhjen e problemit të reciprocitetit të targave! Serbia të bashkëpunojë dhe BE të ndërmjetësojë

Kryeministri Edi Rama thotë se Kosova e ngre me të drejtë problemin e reciprocitetit të targave. Në një reagim në rrjetet sociale, teksa ndodhet në...

“Isha brutal, por nuk pendohem”, Vuçiç komenton takimin me Kurtin: Mbase e fyeva kryeministrin e Kosovës, por kur dikush flet me një fjalor…

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç ka folur për takimin e djeshëm me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti në Bruksel.  Në një deklaratë për medie, Vuçiç...

Caktohet data, ja kur do të takohet Kurti me Vuçiçin

Të martën (15 qershor) do të zhvillohet takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe Presidentit Aleksandër Vuçiç. Bëhet me dije se takimi do të...

Lajmet e fundit