Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
0.5kmh
75 %
Die
25 °
Hën
25 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

korrigjim kufijsh

Thaçi shpjegon “korrigjimin e kufijve”: Presheva, Bujanovci e Medvegja do na bashkohen por…

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi insiston se në marrëveshjen me Serbinë nuk do të përfshihet shkëmbimi i territoreve mes dy shteteve. ...

Deputeti në Kosovë akuza të rënda Ramës: I përfshirë në shkëmbimin e territoreve me Serbinë

Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli, ka akuzuar kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama që është i involuar në procesin e shkëmbimit të territoreve në mes...

Kokëdhima reagon për Kosovën: S’mund të shkëmbehen dy troje shqiptare

Kreu i partisë Zgjidhja, Koço Kokëdhima ka reaguar lidhur me debatin e nxehtë në Kosovë për shkëmbim territoresh me Serbinë. Pas...

Kreu i PDK Preshevë: Lugina t’i bashkohet Kosovës, edhe pa Leposaviqin e Zubin Potokun

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare të Luginës së Preshevës, Ragmi Mustafa, thotë se Lugina duhet ti bashkohet Kosoves edhe nëse e humb Leposaviqin e...

“Korrigjimi i kufijve”, LDK çon në Gjykatën Kushtetuese idenë e Hashim Thaçit

Lidhja Demokratike e Kosovës ka vendosur të çojë në Gjykatën Kushtetuese idenë të Hashim Thaçit për “korrigjimin e kufijve” mes Kosovës dhe Serbisë. ...

Berisha thirrje kosovarëve: Mos pranoni të luhet me kufijtë, ja çfarë do të bëjë Thaçi

Ish kryeministri Sali Berisha e quan të rrezikshme tentativën e Presidentit Hashim Thaçi për korrigjimin e kufijve të Kosovës. Berisha thotëse...

‘Korrigjimi i kufijve’ Thaçit i del kundër këshilltari: Ja deklarata e fortë

Bekim Çollaku, këshilltari në Presidencën e Kosovës, ka dalë kundër idesë së Hashim Thaçit për ‘korrigjimin e kufijve’.   Në një...

Bujanoci paralajmëron Thaçin: Jo këmbim territori, Lugina të trajtohet si një e tërë

Faktori politika në komunën e Bujanocit është pro idesë së bashkimit me Kosovën, por kërkon që të bëhet kujdes me termat që përdor presidenti...

Edhe Vasili prononcohet për korrigjimin e kufijve të Kosovës

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili përmes një statusi në rrjetet sociale shprehet kundër idesë për “korrigjimin e kufijve” mes Kosovës dhe...

Pacolli: Idetë për korrigjim kufijsh janë retorikë politike, s’e kuptoj mesazhin e propozimit të Thaçit

Zëvendëskryeministri i Kosovës Behgjet Pacolli ka folur rreth idesë së presidentit Hashim Thaçi për korrigjim të kufirit midis Kosovës dhe Serbisë. ...

Lajmet e fundit