Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
39 %
3.1kmh
40 %
Mër
25 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

TAG

kopshti botanik

Aksident te “Kopshti Botanik” në Tiranë, makina përmbyset në mes të rrugës

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në afërsi të “Kopshtit Botanik” në Tiranë, ku një makinë është përmbysur në mes të rrugës. Fatmirësisht nuk...

VIDEO/ Paralizohet autostrada, trafik i rënduar në të dy drejtimet te Kopshti Botanik

Moti me shi ka bërë që Tirana të zgjohet me trafik të rënduar mëngjesin e kësaj të marte. Siç shihet dhe nga pamjet që...

Liri Dinga, kush është “gruaja e hekurt” e Kopshtit Botanik (PROFIL)

Ditën e djeshme Gjykata e Tiranës rrëzoi VKM nr.510 të vitit 2019 të Qeverisë Shqiptare, e cila ia kaloi Kopshtin Botanik në pronësi Bashkisë...

Rrëzoi vendimin e qeverisë dhe i ktheu “Botanik-un” Universitetit, arsyetimi emocional i gjyqtarit Bezart Kaçini: Pedagogët e studentët e ndërtuan në 1965 dhe e...

Gjykata e Tiranës rrëzoi ditën e sotme VKm nr.510 të qeverisë shqiptare, e cila ia kaloi Kopshtin Botanik në pronësi të Bashkisë së Tiranës....

Gjykata rrëzon Qeverinë: Kopshti Botanik NUK do t’i kalojë në pronësi Bashkisë, është i Universitetit të Tiranës dhe FSHN-së

Gjykata e Tiranës rrëzon VKM nr.510 të vitit 2019 të Qeverisë Shqiptare, e cila ia kaloi Kopshtin Botanik në pronësi Bashkisë së kryeqytetit. Vetenimi...

Aksident i rëndë te Kopshti Botanik, makina përplaset me bordurën, zhurma e fortë e frenimit dëgjohet që nga larg (PAMJE NGA VENDNGJARJA)

Një aksident i rëndë te Kopshti Botanik në Tiranë, raporton newsbomb.al. Një makinë është përplasur me bordurën dhe zhurma ka qenë...

‘Beteja’ për Kopshtin Botanik, MAZNIKU i bën sërish thirrje FSHN-së: Ejani të bëjmë marrëveshje

N/kryetari i Bashkisë së Tiranës Arbian Mazniku u shpreh në një prononcim të fundit se prej 6-7 muajsh dekanati i Fakultetit të Shkencave të...

Vendimi i Qeverisë për Kopshtin Botanik, rektori Koni: Kalimi në pronësinë e bashkisë së Tiranës i paligjshëm

Rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni, ka deklaruar se vendimi për marrjen e Kopshtit Botanik të Tiranës në pronësinë e bashkisë nga pronësia...

Kopshti Botanik në duart e Bashkisë, Boçi del në mbrojtje të pronës publike: Aferë korruptive, në kundërshtim me Ligjin e Arsimit të Lartë

Ish-deputeti i PD Luçiano Boçi u shfaq para mediave në Kopshtin Botanik të Tiranës bashkë me anëtarë të Këshillit Studentor për të denoncuar tjetërsimin...

KOPSHTI BOTANIK përfundimisht në duart e Bashkisë së Tiranës, Qeveria ia heq pronën UNIVERSITETIT

Kopshti Botanik nuk do të jetë më pronë e Universitetit të Tiranës, por pjesë e pronave të Bashkisë së Tiranës. Kështu,...

Lajmet e fundit