Tirana
moderate rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
100 %
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
20 °
E martë, 26 Shtator, 2023

TAG

koosve

Sulmi ndaj policisë së Kosovës, Basha thirrje Beogradit: Distancohuni nga aktet destabilizuese

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar për ngjarjen e rëndë të shënuar në Kosovës, ku u sulmua policia dhe për pasojë humbi...

Asnjë viktimë nga Covid, rritet numri i të infektuarve në 24 orë në Kosovë

Ministria e Kosovës ka publikuar të dhënat për situatën pandemike për 24 orët e fundit. Nga 6.008 testime, 658 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin...

I infektuar me Covid, ndërron jetë fotografi i njohur shqiptar, nëna e tij me mesazh prekës: Gëzimi im i parë na la përgjithmonë…

Fotografi i njohur nga Kosova, Meddy Huduti është ndarë nga jeta në moshë të re. Lajmin e hidhur e ka bërë e dije se nëna...

Rritja e rasteve me Covid, Kosova merr masat e reja, ndalohen dasmat, ndryshon ora policore

Ditën e sotme qeveria e Kosovës ka miratuar masat e reja anti-Covid pasi ditët e fundit ka pasur një rritje të rasteve të të...

Kosova lehtëson masat anti-Covid, lejohen dasmat, ja sa persona mund të marrin pjesë

Qeveria në Kosovë ka vendosur që të lehtësojë masat anti-Covid. Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka deklaruar se në dy javët e fundit, numri i...

Ministria e Jashtme e Greqisë: S’e njohim Kosovën dhe ky pozicion mbetet i pandryshueshëm

Thellimi i bashkëpunimit në fushën e ekonomisë dhe tregtisë në mes të Kosovës dhe Greqisë dhe vizita që kryediplomati grek, Nikos Dendias, pritet të...

Kosova shënon një ULJE të ndjeshme të rasteve të reja me Covid-19, në 24 orë vetëm 1 viktimë

Kosova ka shënuar një ulje të ndjeshme të rasteve të reja me koronavirus. Gjatë 24 orëve të fundit janë raportuar raste...

Lajmet e fundit