Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Die
24 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

kontrolle

Vidhnin energji elektrike, OSHEE padit 5 bujtina në Theth dhe një pulari në Shkodër

OSSH Shkodër gjatë një aksioni në zonën e Thethit ka konstatuar se 6 biznese vidhnin energjinë elektrike me linjë të dytë. Sipas njoftimit mësohet se...

Forcat “Shqiponja” dhe Policia e Vlorës “blindojnë” qytetin, kontrolle për armëmbajtje pa leje

Forcat operacionale “Shqiponja” së bashku me Policinë e Vlorës po zhvilojnë një aksion policor mbrëmjen e sotme në qytetin bregdetar. Bëhet me dije se...

BKH kontroll në banesat e tij dhe familjarëve, Ahmetaj: Raprezalja e radhës në familjen time, në vend të merren me inceneratorët merren me 1.8...

Ish-zv.kryeministri Arben Ahmetaj ka reaguar nga Britania pas kontrolleve të kryera ditën e sotme nga oficerët e BKH në banesat e tij dhe të...

Hetimi ndaj Arben Ahmetajt, BKH kontroll në banesat në Gjirin e Lalëzit dhe Tiranë

Gjykata e Posaçme ka firmosur disa urdhër kontrolle në kuadër të hetimit që po zhvillohet për ish-zv.kryeministrin Arben Ahmetaj, për inceneratorët. Mësohet se agjentët e...

Kontrolle në Krujë, zbulohen 635 bimë narkotike

Policia e Shtetit po vijon me goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të bimëve narkotike. Gjatë kësaj faze u asgjësuan nëpërmjet djegies 635...

“Shkrihet” Komisariati i Krujës, kontrolle në shtëpitë e fisit Rraja! Policia thirrje vëllait dhe djalit të deputetit: Dorëzohuni!

Dy shtetas janë shpallur në kërkim dhe katër të tjerë janë shoqëruar në polici, pas një operacioni që ka nisur prej mëngjesit të sotëm...

Me 175 km/h në Rrugën e Kombit, Policia “këput” shoferët me gjoba 400-she

Policia Rrugore ka shtuar kontrollet për parandalimin e aksidenteve dhe ngjarjeve të tjera në akset urbane dhe ato kombëtare. Me nisjen e sezonit turistik,...

Muxhahedinët e Manzës, dezinformimi për viktimat dhe dyshimet për sulme kibernetike

Prokurorët e posaçëm kanë urdhëruar këtë të martë Policinë e Shtetit që të bastiste kampin e muxhahedinëve në Manëz, pasi kanë pasur dyshime se...

Kontrollet në kampin e MEK, senatori amerikan: Aleatët tanë po shtypin disidentët kundër regjimit iranian

Reagime të shumta, si nga brenda dhe jashtë vendit kanë ardhur pas aksionit të policisë në kampin e MEK në Manëz të Durrësit. Në lidhje...

Kontrollet në kampin e MEK, reagon Policia: Me urdhër të GJKKO

Policia e Shtetit mëngjesin e sotëm ka ndërmarrë një operacion për kontrollin e të gjithë ambienteve në kampin MEK në Manzë të Durrësit. Sipas njoftimit...

Lajmet e fundit