Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
52 %
3.6kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
20 °
E hënë, 2 Tetor, 2023

TAG

konference

Gazetarja e vë në “siklet”, Rama del nga situata me ironi: Njëra fletë për inceneratorët, tjetra për sterilizimin

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një konferencë për media, ku në fokus ka pasur situatën në veri të Kosovës. Kreu i qeverisë ka pritur edhe...

Në konferencë me Vjosa Osmanin, shefi i NATO-s: E rëndësishme të shmanget tensioni i mëtejshëm mes Kosovës dhe Serbisë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg po mban një konferencë të përbashkët për shtyp me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani. Stoltenberg foli për situatën...

“Marrëdhëniet me Shqipërinë, relacione mes motrash”, Osmani akuza Serbisë: Fut ilegalisht armatime në veri

Në konferencën e përbashkët për shtyp me presidentin Begaj, Vjosa Osmani u pyet për marrëdhëniet Shqipëri-Kosovë pas përplasjeve Rama-Kurti për shkak të situatës në...

“Bistri përbindësh i krimit”, Sali Berisha flet për arrestimet e SPAK: Pëllumb Gjoka banditi i Edi Ramës

Sali Berisha ka dalë në një konferencë për shtyp mesditën e sotme duke folur për arrestimet e bujshme nga Struktura e Posaçme kundër Korrupsionit...

Ikin dritat në selinë e PD, Sali Berisha po jepte konferencë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar nga selia e PD largimin nga Shqipëria të Arben Ahmetaj, në të njëjtën kohë që për të SPAK çoi...

“S’mund ta harrojmë kur na lanë si peshku pa ujë”, Rama: Së shpejti takim informal në Tiranë me miqtë e BE-së

Kryeministir Edi Rama ndodhet në Maqedoninë e Veriut në kuadër të turit Ballkanin që po zhvillon për samitin e Procesit të Berlinit, i cili...

Albin Kurti i vë kusht Edi Ramës: S’e takoj nëse nuk mbajmë mbledhjen e dy qeverive

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur për herë të parë lidhur me marrëdhëniet me homologun e tij Edi Rama. Në një prononcim për...

Edi Rama del në konferencë: Shpresoj shumë të takohemi me Kurtin nesër! Kosova rrezikon sanksione të rënda, kam frikë…

Kryeministri Edi Rama ka dalë mbrëmjen e kësaj të hëne në një konferencë të jashtëzakonshme për mediat, për mbledhjen e nesërme që pritet mes...

“Kosova është zemra e Serbisë, është kala e jona”, sportisti vazhdon me deklaratat skandaloze: Mbështetje për të gjithë serbët, ata po dëbohen

Situata prej disa ditësh në Veri të Kosovës është shumë e tensionuar. Serbët nuk lejojnë marrjen e pushtetit lokal nga shqiptarët në katër komunat,...

Akademia e Policisë së Shtetit merr pjesë në konferencën ndërkombëtare në SHBA

Akademia e Sigurisë e Policisë së Shtetit, pjesëmarrëse në konferencën ndërkombëtare, treditore, me temë “Standardizimi i trajnimeve dhe i formimit të punonjësit bazë të...

Lajmet e fundit