Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
43 %
5.1kmh
0 %
Hën
21 °
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
25 °
E hënë, 2 Tetor, 2023

TAG

koncesion

Koncesioni i sterilizimit, biznesmeni Ilir Rrapaj ankimon masën e sigurisë

Biznesmeni, Ilir Rrapaj i arrestuar për çështjen e sterilizimit ka ankimuar masën e arrestit. Nëpërmjet avokatit të tij mbrojtës, Rrapaj ka kërkuar masë më...

Hetimet e SPAK për koncensionin e sterilizimit, zhduket kontrata origjinale

Dy ditë më parë Prokuroria e Posaçme lëshoi 8 urdhër-arreste për disa zyrtarë të Ministrisë së Shëndetësisë dhe biznesmeni Ilir Rrapaj. Mirëpo teksa hetimet vijojnë...

“Ju kanë rrokanisur kokën derrat”, çfarë thoshte Edi Rama 3 vite më parë kur SPAK nisi hetimet për sterilizimin

Prokuroria e Posaçme ka finalizuar dy ditë më parë operacionin për prangosjen e ish-zv.ministrit të Shëndetësisë, Klodian Rjepaj dhe biznesmenit vlonjat që fitoi tenderin...

Prokurori i SPAK zbulon strategjinë: Pritëm që Ilir Rrapaj të vinte në Shqipëri, nëse do prangosnim ish-zv.ministrin ai do largohej

Prokuroria e Posaçme kundër Krimit të Organizuar, ka vënë nën hetim ish-ministrin e Shëndetësisë Ilir Beqja si dhe atë të Financave, Shkëlqim Cani, lidhur...

Urdhër-arrestet e SPAK për koncesionin e sterilizimit, Basha thirrje: T’i shkohet deri në fund zinxhirit të përgjegjësive

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas 8 urdhër-arresteve të SPAK që lidhen me koncesionin e sterilizimit. Basha me anë të një postimi...

Nga ish-zv.ministri te Shefi i Kirurgjisë, kush janë zyrtarët e Shëndetësisë të përfshirë në aferën e koncesionit të sterilizimit

Janë zbardhur emrat e 8 personave, për të cilët SPAK ka dhënë urdhër-arreste në lidhje me hetimet që po kryhen për koncesionin e sterilizimit...

Në “portofolin” e të huajve apo pasuri e patundshme e Shqipërisë?! Në duart e kujt ka përfunduar Butrinti?

“Butrinti u dha me koncesion”  ishte akuza më e zakonshme e muajve të kaluar në Parlament kur qeveria mbronte marrëveshjen e Ministrisë së Kulturës...

Deputetja e PD denoncon nga Amfiteatri i Durrësit: Do të jepet me koncesion 15-vjeçar, s’ka transparencë…

Deputetja e PD, Ina Zhupa ka bërë një denoncim nga Amfiteatri i Durrësit duke thënë se qyteti bregdetar është më i shkatërruari nga vlerat...

Hapësirë me vlera historike 37 hektarë, si u projektua dhënia e Pallatit të Brigadave me koncesion (SHKRESAT MES INSTITUCIONEVE)

Në korrik 2021, Drejtoria e Shërbimeve Qeveritare i dërgoi një letër Ministrisë së Kulturës, përmes së cilës ankohej për lagështirën në kompleksin e Pallatit...

Pallati i Brigadave jepet me koncesion për 20 vite, fituesi ka të drejtë rinovimi edhe për 20 vite të tjera

Qeveria shqiptare ka botuar në fletoren zyrtare planin e restaurimit të Pallatit të Brigadave. Një grup ekspertësh do të marrin pjesë në restaurimin e...

Lajmet e fundit