Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
43 %
5.1kmh
0 %
Hën
21 °
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
25 °
E hënë, 2 Tetor, 2023

TAG

komiteti i eksperteve

Komiteti i Ekspertëve nuk vendos testin për pasagjerët nga Kina, sugjeron doza të treta dhe të katërta të vaksinës kundër Covid-19

Komiteti Teknik i Ekspertëve thotë se nuk ka nevojë për paraqitjen e testit negativ, për pasagjerët që vijnë nga Kina, pavarësisht se diçka të...

Hepatiti që prek fëmijët, mjekja këshillon: Këto janë simptomat që duhe patur kujdes

Një formë misterioze hepatiti ka goditur fëmijët në Britani, ku dy prej tyre kanë patur nevojë për transplantim të mëlçisë. E pyetur për këtë temë,...

COVID “FREE”/ Komiteti i Ekspertëve: Hapen klubet e natës, lejohet muzika pas orës 23:00, hyrja në Shqipëri bëhet pa test apo pasaportë vaksinimi

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur masat e reja për pandeminë, ku bëhet me dije se është hequr detyrimi për të mbajtur maska edhe...

Masat e reja të Komitetit Teknik: “Dritë jeshile”  për dasmat dhe grumbullimet e tjera, ja çfarë dokumentash duhet të kenë qytetarët që hyjnë në...

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka marrë vendimet e reja në lidhje me situatën e pandemisë COVID-19 në vendin tonë. Zv.Ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli,...

Do hiqen masat anti-Covid? Rakacolli: Po ndjekim me vëmendje situatën, numri i infektimeve është ulur

Shefja e Komitetit Teknik të Ekspertëve, Mira Rakacolli ka folur sot për masat anti-Covid që janë ende në fuqi në vendin tonë. Sipas saj,...

Varianti “Omicron” i Covid, Komiteti i Ekspertëve bllokon fluturimet me këto 6 SHTETE

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka ndaluar fluturimet me 6 shtete të Afrikës së Jugut, për shkak të përhapjes së variantit të ri të Covid,...

Masa të reja anti-COVID? Anëtarja e Komitetit të Ekspertëve tregon se çfarë do të ndodhë

Javët e fundit është rritur ndjeshëm numri i infektimeve me COVID-19, teksa ekspertët thonë se kjo rritje vjen për shkak të mosrespektimit të masave...

Presidenti Meta i bën thirrje Komitetit të Ekspertëve: Shqipëria vendi me vdekshmëri më të lartë nga COVID-19, zbuloni pikat e dobëta dhe ndërhyni urgjentisht

Presidenti Ilir Meta i ka bërë thirrje Komitetit të Ekespertëve të zbulojë dhe eleminojë urgjentisht pikat e dobëta që kanë bërë që Shqipëria të...

Do shtrëngohen masat anti-Covid? Komiteti i Ekspertëve pas pak në konferencë

Komiteti Teknik do të dalë në një konferencë për media pak minuta më vonë. Nuk dihet ende nëse do të ndryshim të masave anti Covid. Kujtojmë...

Mblidhjet Komiteti i Ekspertëve, Fico: Është ulur incidenca dhe pozitiviteti, kujdesuni pandemia nuk ka mbaruar

Ditën e sotme është mbledhur Komiteti Tekinin i Ekspertëve të cilët do të prezantojnë lehtësimin e masave anti-Covid. Shefja e ISHP-së Albana Fico tha se...

Lajmet e fundit