Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
43 %
5.1kmh
0 %
Hën
21 °
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
25 °
E hënë, 2 Tetor, 2023

TAG

komisioni europian

Komisioni Europian: Liberalizimi i vizave për Kosovën është i pashmangshëm

Kosova përfundimisht ka plotësuar të gjitha rekomandimet që Komisioni Evropian i kishte parashtruar në mënyrë që të fitoj liberalizimin e vizave. Kështu ka thënë...

KE raport për Shqipërinë: Borxhi në 72.3% të PBB-së, konsumi privat dhe publik në rënie

Rritja ekonomike në Shqipëri në vitin 2015 ishte 2.6%, e orientuar nga investimet e larta dhe eksportet neto, sipas raportit të tremujorit të parë...

Fleckenstein propozon amendamentin, BE misioni vëzhgues për reformën në drejtësi

Raportuesi Knut Fleckenstein prezantoi projektrezolutën për Shqipërinë para Komitetit të Jashtëm të Parlamentit Europian, i cili bazohet në raportin e fundit të Komisionit. Në...

Berisha: Dështim i hidhur i Kosovës në Strasburg, i ndihmuar nga qëndrimi antishqiptar i Edi Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka quajtur një dështim të hidhur dhe të pamerituar miratimin e rezolutës për Kosovën nga Këshilli Europian. Berisha bën përgjegjës...

Raporti i KE: Borxhi në Shqipëri u rrit me 73.6% në fund të 2015, po punohet keq me grumbullimin e të ardhurave

Komisioni Europian vërejti se Shqipëria ka punuar keq në drejtim të grumbullimit te të ardhurave buxhetore. Në raportin tremujor për zhvillimet ekonomike në vendet...

Lajmet e fundit