Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
52 %
3.6kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
20 °
E martë, 3 Tetor, 2023

TAG

kombetarja

I shënoi supergol Polonisë, Jasir Asani surprizon Noizyn nga Korea e Jugut

Jasir Asani ka fituar simpatinë e gjithë shqiptarëve pas paraqitjeve të jashtëzakonshme me fanelën kuqezi. Mëngjërashi po shkëlqen në Korenë e Jugut me skuadrën...

Sot kombëtarja shqiptare zbret në fushë, vajzat kuqezi sfidojnë Hungarinë për Ligën e Kombeve

Armir Grimaj ka familjaritet me vajzat. Është përherë mes tyre duke i përshëndetur, pyetur për eksperiencat, dhe duke i trajnuar. Janë në Shkodër. Pikërisht në...

Jasir Asani lë pas Joao Felix dhe çmend Europën, UEFA zgjedh “perlën” e tij si më të bukurën

UEFA ka zgjedhur golin e Jasir Asanit përballë Polonisë të dielen e shkuar, si goli më i bukur i raundit të gjashtë, për kualifikueset...

“Besoj dhe Presidenti Agim Ademi është dakord”, Balla i dhuron fanelën kuqezi Sveçlës

Kombëtarja e Shqipërisë dhe përfaqësuesja e Kosovës kanë pasur “përplasje” në distancë ditën e fundit, për shkak të futbollistëve Daku dhe Muja që zgjodhën...

Ish-ministri socialist: Mirënjohje presidentit Duka, e ka çuar futbollin shqiptar në nivele evropiane

Arben Malaj u shpreh mirënjohjen lojtarëve të Kombëtares Shqiptare, trajnerit Sylvinho dhe presidentit Armand Duka, për fitoren e dy ditëve më parë ndaj Polonisë....

“Flasim me treshen e kampionëve”, Rama podkast me Sylvinhon dhe ndihmësit e tij

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se ka gati Episodin e parë të Podkastit “Flasim”, ku të ftuar ka trajnerin e “mrekullive” Sylvinho dhe dy...

Ndodhi pas ndeshjes/ Tifozët kuqezi përleshen me polakët, tavolinat dhe karriget e lokaleve “fluturojnë” në rrugë

Shqipëria fitoi 2-0 ndaj Polonisë në “Air Albania”, me kuqezinjtë që tashmë udhëheqin grupin E. Por ky duel nuk ka kaluar pa përplasje mes...

Menaxhim perfekt i ndeshjes, krerët e Policisë dhe Balla qëndrojnë në stadium deri në largimin e sigurt të polakut të fundit (FOTO)

Teksa kombëtarja shqiptare e futbollit ka fituar me rezultatin e pastër 2-0 ndeshjen e radhës kundër Polonisë, në stadiumin “Air Albania” krerët e Policisë,...

“Kemi 24 lojtarë që japin zemrën për Kombëtaren”, Sylvinho: Bajrami i jashtëzakonshëm! Muçi? Zgjedhje taktike, por është lojtar i madh

Shqipëria merr një pikë të artë në Pragë kundër Çekisë duke rritur akoma më shumë shpresat për një kualifikim historik në Euro 2024. Pas...

“Krenar për këta djem e këta tifozë”, Armand Duka ruan euforinë: S’është koha për festë, presim Poloninë në ‘Air Albania’

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka ka shprehur krenarinë e tij për Kombëtaren tonë pas barazimit historik në Pragë me Republikën Çeke. Duka...

Lajmet e fundit