Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
40 %
Die
20 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

kombetarja shqiptare

Presidenti Begaj refuzon dhënien e shtetësisë për futbollistët e kombëtares shqiptare

Shumë lojtarë të talentuar shqiptarë, të cilët janë në listat e ekipeve kombëtare të moshave dhe Kombëtares A, kanë mbetur peng e Presidentit të...

Rrëfimi emocionues i Armando Brojës: Xhaxhai më solli te Çelsi

Armando Broja është padiskutim një nga talentet e kombëtares shqiptare. Sulmuesi kuqezi këtë sezon shpreson që me Chelsea të jetë protagonist. Të gjithë në fakt...

Shqipëria e dyta në grup, fitore me tre gola me Ishujt Faroe

Shqipëria ka dalë me tre pikë dhe tre gola nga ndeshja e tretë për Grupin E, për Euro 24. Kuqezinjtë kanë shënuar tre gola...

Spektakolar Kristjan Asllani, çon topin në trekëndësh dhe i jep epërsinë Shqipërisë

Kristjan Asllani ka shënuar golin e dytë për Kombëtaren shqiptare, me një trekëndësh spektakolar në portën e Ishujve Faroe. Futbollisti kuqezi ka hyrë i...

Kombëtarja shqiptare triumfon ndaj Moldavisë

Kombëtarja Shqiptare e Futbollit ka mundur Moldavinë me rezultatin e pastër 2-0. Në ndeshjen e zhvlluar në stadiumin “Air Albania” në Tiranë, kuqezinjtë kanë arritur...

Shqipëri – Moldavi, pjesa e parë me rrjeta të paprekura

Është mbyllur pa gola pjesa e parë e ndeshjes së Kombëtares Shqiptare të Futbollit përballë Moldavisë në “Air Albania”. Shqipëria e nisi mirë ndeshjen duke...

Edi Rama me familjen në “Air Albania” për të mbështetur Kombëtaren Shqiptare

Kryeministri Edi Rama po ndjek ndeshjen Kombëtares Shqiptare kundër Moldavisë në “Air Albania”. Rama është fotografuar në tribuna i shoqëruar nga bashkëshortja e tij Linda...

Polonia fiton me një gol ndaj Shqipërisë, kuqezintë nuk shënojnë dot pas rasteve të shumta

Kombëtarja shqiptare e futbollit është mundur me rezultatin 1-0 nga Polonia në ndeshjen e parë të eleminatoreve të Euro 2024. Ndonëse kuqezinjtë kanë dhuruar emocione...

Kombëtarja shqiptare me fanella të reja, shqiponja dykrenare mbetet motiv kryesor

Stili dhe grafika novatore, kombinuar me simbolet e rëndësishme të historisë e traditës së shqiponjave: Federata Shqiptare e Futbollit dhe Macron kanë zbuluar fanellat...

Shqipëria nis përgatitjet për Euro 2024, trajneri i ri zbret në fushë mes kuqezinjve

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka nisur sot seancën e parë stërvitore, në kuadër të eleminatoreve për kampionatin europian të futbollit, Euro 2024. Në stërvitje janë...

Lajmet e fundit