Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
32 °
Mër
29 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

koalicioni

Fitorja e Belerit në Himarë, reagon Mitsotakis: I lumtur! Uroj që të dalë nga burgu së shpejti

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, ka reaguar pas fitores së kandidatit të koalicionit “Bashkë Fitojmë”, Fredi Beleri, në Himarë. Për mediat greke Mitsotakis tha se...

Zgjedhjet vendore në Shqipëri, krahasim i pjesëmarrjes ndër vite

Më 14 Maj shqiptarët zgjodhën krerët për 61 bashkitë e vendit. Sipas të dhënave të KQZ pjesëmarrja në këto zgjedhje ishte 36,31 %, pjesëmarrje...

Arrestimi i Belerit, vjen reagimi i parë nga koalicioni “Bashë Fitojmë”: Akuzë qesharake që opozita po ble vota, duan të heqin vëmendjen nga e...

Deputeti demokrat Tritan Shehu ka reaguar pas arrestimit të kandidatit “Bashkë Fitojmë” për Himarën, Fredi Beleri, pas akuzave për blerje të votave. Përmes një postimi...

Berisha optimist për rezultatin e 14 Majit: Nga jugu në veri, ne shkojmë të sigurt drejt një fitoreje historike

Ish-kryeministri Sali Berisha ndodhet sot në Vaun e Dejës, ku dhe ka prezantuar para qytetarëve kandidatin e koalicionit “Bashkë Fitojmë”, Zef Hila. Gjatë fjalës së...

Kandidati për këshilltar i Metës dhe Berishës braktis koalicionin, i bashkohet Partisë Socialiste

Kandidati për Keshillin Bashkiak të Gjirokastrës nga koalicioni  “Bashkë Fitojmë” ka braktisur listën dhe i është bashkuar Partisë Socialiste. Magrip Gjika në listën e keshilltareve...

Meta shkresë KQZ: Drejtues i koalicionit “Bashkë Fitojmë” është Sali Berisha

Partia e Lirisë ka dërguar në KQZ shkresën ku thuhet se në fletën e votimit drejtues i koalicionit “Bashkë Fitojmë” është Sali Berisha. Kjo...

Berisha dhe Meta çelën sot zyrtarisht fushatën, Rama: Ata janë e shkuara, nuk kanë as emra as vula…

Koalicioni “Bashkë Fitojmë” çeli sot fushatën elektorale për zgjedhjet e 14 Majit. Me premtimet elektorale dhe akuzat ndaj qeverisë Sali Berisha dhe Ilir Meta...

“Do sjell ndryshimin, të rinjtë i shoh si nipërit e mi!” Ish-kryeministri u premton shqiptarëve: Ju e dini që Sali Berisha vihet në shërbim...

Ish kryeministri Sali Berisha, zyrtarisht ka çelur sot fushatën elektorale për zgjedhjet lokale të 14 majit. Gjatë fjalës së tij ai ka listuar të gjitha...

Koalicioni Berisha-Meta pa emër në fletën e votimit, PS: Nuk po na tregohet arsyeja! Partia e Lirisë: Zgjedhjet i fiton programi; Celibashi: E keni...

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve është duke diskutuar për përmbajtjen e fletës së votimit për zgjedhjet e 14 Majit. Një nga çështjet që ka hapur...

Koalicioni “Bashkë Fitojmë”, Berisha dhe Meta hapin fushatën më 15 Prill në “Air Albania”

Koalicioni “Bashkë Fitojmë” pritet që të çelë fushatën zgjedhore më 15 Prill. Bëhet me dije se çelja e fushatës nga ish-kryeministri Sali Berisha dhe kryetari...

Lajmet e fundit