Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
39 %
3.1kmh
40 %
Mër
25 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

TAG

KLSH

Meta: Koncesionet korruptive në shëndetësi privojnë pacientët nga shërbimi

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilira Meta, është shprehur se koncesionet korruptive në shëndetësi po privojnë pacientët nga shërbimi shëndetësor në Onkologji. Përmes një postimi...

Ilir Meta për auditin e KLSH në shëndetësi: Koncesionet privojnë pacientët nga shërbimi në spitale

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka reaguar pas publikimit të auditit të Kontrollit të Lartë të Shtetit, për shërbimet në shëndetësi. Ai...

Auditi i KLSH: Ministria e Shëndetësisë dhe ISHP nuk kanë përmbushur objektivat për kancerin e gjirit dhe atë të qafës së mitrës! S’kanë program...

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka rrëzuar propagandën e Ministrisë së Shëndetësisë dhe institucioneve të varësisë, një ndër to ISHP, për trajtimin e sëmundjeve...

Raporti i KLSH-së, raportimi i Olës dhe reagimi i bashkisë për kontratën e Inceneratorit të Tiranës

Sa herë shkruhen lajme, kur hidhen në rrjet fakte për inceneratorin e Tiranës, apo kritikohet vonesa e hetimeve të SPAK për kryepërgjegjësin bashkiak të...

Tiranës së Veliajt “i humbin” stola e trotuare, KLSH: Paratë publike po shpenzohen pa efikasitet

Një trotuar në atë që quhet Pylli Orbital ndërmjet rrugëve “Dervish Luzha” dhe “Ali Beshiri” supozohet të jetë me një gjatësi 720 metra. Por kur...

Braçe në mbrojtje të Krifcës: Shpesh nuk bie dakort me të, por s’ka dhënë me qira asnjë copë m2

Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe, ka folur lidhur me akuzat e bëra ndaj ministres Frida Krifca. Braçe tha se ndonëse nuk bie dakort me...

Personave me aftësi të kufizuar u jepnin ushqime të skaduara, Prokuroria e Vlorës nis procedim penal për qendrën PAK

Prokuroria e Vlorës ka nisur procedim penal ndaj qendrës PAK, për personat me aftësi të kufizuar. Procedimi penal është bazuar në raportin e Kontrollit të...

KLSH kopsit dosjen, a do shkojë Armando Subashi në SPAK? Dha 1.8 miliard lekë për fotovoltaikë! Me kaq, paguhej ndriçimi i Fierit për 14...

Revista Newsbomb.al publikoi një vit e gjysmë më parë një raport paraprak auditi të Kontrollit të Lartë të Shtetit, për Bashkinë e Fierit të...

Mbrojtja e Dajtit ka çaluar, raporti i KLSH: Dëme nga zjarret, prerje e pemëve dhe ndërtime

Institucionet e ngarkuara me monitorimin e zonave të mbrojtura përreth Tiranës kanë shfaqur mangësi dhe për rrjedhojë kjo ka sjellë edhe dëme. Parku i Dajtit...

Kreu i KLSH takohet me Altin Dumanin: Të bashkojmë forcat për të luftuar dhe parandaluar korrupsionin

Kryetari i Kontrollit të Lartë të Shtetit, Arben Shehu zhvilloi këtë të mërkurë një takim pune në ambientet e SPAK me drejtuesin e këtij...

Lajmet e fundit