Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
32 °
Mër
29 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

Klotilda Bushka

PS del me raport: SPAK nuk kishte argumente! Por ne pranojmë kërkesën për Ahmetaj

Partia Socialiste ka hartuar një raport për kërkesën e Prokurorisë së Posaçme për heqjen e imunitetit të një prej deputetëve të vetë, Arben Ahmetaj....

“Deri në ç’masë është përfshirë me rusët”? PS: Drejtësia të nisë hetimet për Monika Kryemadhin!

Maxhoranca ka kërkuar sërish sot që organet e drejtësisë të nisin hetimet për deputeten e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi dhe lidhjet e saj...

Gazment Bardhi përjashtohet 5 ditë nga Kuvendi: Ka bërë veprime agresive dhe prishi pajisjet audio

Deputeti i Partisë Demokratike Gazment Bardhi është përjashtuar për 5 ditë nga Kuvendi pas përplasje që pati dy ditë  më parë me kryetaren e...

Mandati i Olta Xhaçkës, Këshilli për Rregulloren shtyn mbledhjen për hartimin e raportit final

Këshilli për Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetinka ditën e sotme ka vendosur që të shtyjë diskutimet për mandatin e deputetes së Partisë Socialiste, Olta Xhaçka. Gjatë...

Bajram Begaj shfaqet i buzëqeshur në Kuvend, Bushka lexon në seancë jetëshkrimin e gjeneralit

Kuvendi i Shqipërisë është mbledhur për të votuar për presidentin e ri të Shqipërisë. Kandidati i propozuar nga PS është Bajram Begaj, i cili është...

Debat i ashpër te Komisioni i Ligjeve, Bushka nuk u jep fjalën deputetëve të opozitës: Ndërpritet seanca, se jeni si në pyll këtu

Një debat i ashpër është zhvilluar në punimet e Komisionit të Ligjeve këtë të mërkurë. Kryetarja Klotilda Bushka ka ndërprerë seancën për disa minuta...

Deputetja e PS: Nga Amerika nuk ka presion për Presidentin, emrin do ta diskutojmë vetëm me “PD-në zyrtare”

Kryetarja e Komisionit të Ligjeve, Klotilda Bushka thotë se negociatat për zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës do të jenë me grupet zyrtare...

Padia në “Kushtetuese” për Kuvendin, Klotilda Bushka i përgjigjet PD-së: Ja si përzgjodhën kandidaturat për anëtarët e KLP dhe KLGJ

Partia Demokratike paditi sot Kuvendin e Shqipërisë në Gjykatën Kushtetuese, pasi e akuzon për paracaktim të anëtarëve të Këshillit të Lartë të Prokurorisë. Deputetja socialiste...

Rinis seanca në Kushtetuese, Bushka: Meta ka frymëzuar dhunë dhe ndasi shoqërore

Ka rinisur në Gjykatën Kushtetuese seanca për çështjen e shkarkimit të presidenit Ilir Meta. Fjalën e ka marrë përfaqësuesja e Kuvendit, Klotilda Bushka, e cila...

“Atë dorën drejtoja dikujt tjetër”, debate të ashpra në komisionin e Ligjeve mes Felajt dhe Bardhit, deputeti: Vazhdo fjalën, mos të them ndonjë gjë...

Debate me tone të larta po zhvillohen në Komisionin e Ligjeve ku po diskutohet për projektligjin e bashkëqeverisjes. Por kur ka mbajtur fjalën Ermonela Felaj,...

Lajmet e fundit