Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

klement cala

Apeli i Posaçëm lë në fuqi dënimin me 122 vite burg për autorët e grabitjes në Rinas

Gjykata e Posaçme e Apelit ka lënë në fuqi vendimin për dënimin me 122 vite burg të anëtarëve të grupit kriminal që organizoi dhe...

I dënuar me 20 vite burg për grabitjen e Rinasit, Klement Çala del nga regjimi special “41 BIS”

Gjykata e Posaçme ka nxjerr sot Klement Çalën nga regjimi special i izolimit "41 BIS". Pas pesë muajsh nga vendimi i Ministrisë së Drejtësisë,...

Grabitja e miliona eurove në Rinas, Gjykata jep vendimin për 7 anëtarët e grupit kriminal

Gjykata e Posaçme ka zbardhur vendimin për Klement Çalën dhe Eldi Çalën, të cilët akuzohen për grabitjen e miliona eurove në barkun e një...

Grabitja e miliona eurove në Rinas, SPAK kërkon 157 VITE BURG për Talo Çelën “me shokë”

Prokuroria Speciale SPAK, kërkon 157 vite burg për 8 të akuzuarit për grabitjen e miliona eurove në barkun e një avioni në Rinas. Hetimet...

Kontroll i befasishëm në burgje, gjendet celular në qelinë e të arrestuarit për grabitjen e miliona eurove në Rinas

Një kontroll i befasishëm i ushtruar nga nga autoritetet e burgut në qelinë e Klement Çalës, ka zbuluar një celular të fshehur në dhomën...

Grabitja në Rinas, dënohet me 25 vite burg një prej autorëve

Gjykata e Posaçme për Krimin e Organizuar dhe Korrupsionin ka dënuar me 25 vite heqje lirie një prej anëtarëve të gurpit të grabitjes së...

Në kërkim për grabitjen e Rinasit, Klement Çalës i sekuestrohen 500 mijë euro pasuri e aksione

Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Elbasan, nën drejtimin e Prokurorisë së Elbasanit, në kuadër të hetimit të proçedimit penal të regjistruar pranë...

Grabitja në Rinas, arrestohet vëllai i Klement Çalës, roli që kishte

Mes të arrestuarve në Elbasan është edhe Eldi Çala, vëllai i Klement Çalës. Është gazetari Aldo Kozarja ai i cili...

Operacione në Tiranë, Elbasan e Fushë-Krujë: KAPET një nga grabitësit e Rinasit, 3 të tjerë në pranga

Katër persona janë arrestuar gjatë aksioneve të policisë sot në Tiranë, Elbasan dhe Fushë-Krujë, për goditjen e bandës që dyshohet se ka kryer grabitjen...

Lajmet e fundit