Tirana
scattered clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
45 %
3.6kmh
40 %
Enj
28 °
Pre
34 °
Sht
34 °
Die
23 °
Hën
25 °
E enjte, 21 Shtator, 2023

TAG

klandestine

Po ndiqej nga policia, detaje nga aksidenti në Këlcyrë, furgoni ishte i mbushur me klandestinë

Detaje janë zbardhur nga aksidenti i shënuar mbrëmjen e djeshme në Këlcyrë,, ku mbetën të plagosur dy persona. Bëhet me dije se kanë qenë dy...

“Nuk po i kthejnë njerëzit”, trafikantët shqiptarë me mënyra të reja për kalimin në Angli

Trafikantët e klandestinëve që çojnë njerëz në Angli po përdorin vendimin e gjykatës britanike për fluturimet e dëbimit në Ruanda, për të promovuar nëpërmjet...

Trafikim droge dhe ndihmë ndaj klandestinëve, tre të ekstraduar në Shqipëri

Dy shtetas janë ekstraduar në Shqipëri pasi ishin shpallur në kërkim ndërkombëtar për vepra të ndryshme panle. Shtetasi K. R., 30 vjeç është arrestuar në...

VIDEO/ Policia kufitare në Dervican ndalon 61 klandestinë, shumica prej tyre janë sirianë

Mbrëmjen e sotme policia kufitare në Dervican ka arritur të ndalojë 61 klandestinë të cilët do të kalonin përmes Shqipërisë drejt vendeve të Bashkimit...

Arrestohen 2 të rinjtë në Durrës, do të merrnin nga 100 euro për të kaluar emigrantët e paligjshëm

Policia ka arrestuar 2 të rinj në Elbasan, të cilët ishin shpallur në kërkim prej vitit 2020, pasi u konstatuan duke transportuar 12 klandestinë,...

Avokati i Popullit i shqetësuar: Polici u nxorri pistoletën emigrantëve në Pogradec, transporti në kushte jo humane

Avokatja e Popullit Erinda Ballanca ka reaguar për ngjarjen e sotme në Pogradec, ku një punonjës policie ka nxjerrë nga brezi pistoletën për të...

Me 5 klandestinë në “Volkswagen” drejt Tiranës, arrestohet 28 vjeçari me banim në Stamboll (EMRI)

Një 28 vjeçar është arrestuar nga policia e Korçës, pasi transportoi 5 klandestinë drejt Tiranës. Në pranga ka rënë shtatasi Erigelsi Topalli, 28 vjeç, banues...

Finalizohet operacioni BACKLASH, prangosen 2 shqiptarë dhe 2 të huaj, trafikonin klandestinë nga Korça drejt Malit të Zi (DETAJE)

Arrestohen 4 persona për trafikim të paligjshëm klandestinësh nga Korça drejt Malit të Zi. Në pranga kanë rënë dy shqiptarë dhe...

Kapen 20 irakenë pranë kufirit me Greqinë

Rreth 20 klandestinë irakenë janë kapur ditën e sotme pranë kufirit me Greqinë. Klandestinët kishin për qëllim hyrjen në territorin shqiptar...

Trafikonin klandestinë, shkon në 10 numri i të arrestuave në Elbasan

Shkon në 10 numri i personave të arrestuar dhe të ndaluar në Elbasan, që vepronin si grup kriminal  në fushën e kontrabandimit të klandestinëve...

Lajmet e fundit