Tirana
scattered clouds
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
31 %
4.6kmh
40 %
Pre
33 °
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
30 °
Mar
31 °
E premte, 22 Shtator, 2023

TAG

kIEV

Përplasen dy avionë në Ukrainë, vdes piloti i famshëm i luftës kundër pushtimit rus

Një aksident ajror u ka marrë jetën tre personave në Ukrainë pasditen e së shtunës. Mësohet se avionët tip L-39 janë përplasur në ajër...

Përplasen dy avionë ushtarakë në Kiev, humbin jetën 3 pilotë

Tre pilotë ukrainas kanë humbur jetën, pasi dy avionë trajnimi L-39 janë përplasur në ajër në Ukrainën qendrore, duke shkaktuar vdekjen e menjëhershme të...

Kievi akuzon Rusinë se hodhi në erë digën për të frenuar ofensivën e Ukrainës në jug

Zëvendësministrja e Mbrojtjes e Ukrainës, Hanna Maliar tha të dielën se diga Khakhovka u hodh në erë nga forcat ruse për të frenuar përparimin...

Forcat ruse nisin sulme ajrore gjatë ditës në Kiev

Disa shpërthime tronditën qiejt mbi kryeqytetin e Ukrainës, Kievin, teksa forcat ruse kryen sulme të pazakonta ajrore gjatë ditës në kryeqytetin ukrainas, vetëm disa...

Sulme me dronë gjatë natës mbi Kiev, shkatërrohen disa ndërtesa

Ukraina është përballur me një valë tjetër sulmesh me dronë dhe raketa gjatë natës së kaluar.  Shumica e sulmeve ajrore synojnë Kievin. Zyrtarët  thanë se...

Kievi sulmohet me dronë, alarmet dëgjohen në gjithë Ukrainën

Alarmet për sulme ajrore u dëgjuan në të gjithë Ukrainën në orët e para të së premtes, pasuar nga raportime për shpërthime në zona...

Për herë të 9-të në këtë muaj, Rusia sulmon me raketa sërish Kievin

Kryeqyteti i Ukrainës, Kievi, është sulmuar nga ajri nga Rusia për herë të nëntë këtë muaj. Autoritetet e Kievit thanë se dukej se të gjitha...

Kievi sulmohet me breshëri raketash nga Rusia

Zyrtarët e Kievit raportuan një sulm ajror jashtëzakonisht të ashpër nga Rusia në orët e para të së martës, duke përfshirë përdorimin e dronëve...

Kishte humbur kontrollin, Ukraina rrëzon dronin e saj në Kiev

Forca ajrore e Ukrainës tha se ka rrëzuar një dron të sajin, i cili kishte humbur kontrollin mbi qendër të Kievit. Për rreth 15-20 minuta,...

Zelensky niset për në Hagë, në qytetet ukrainase vijojnë sulmet e shumta

Shpërthime janë dëgjuar në Kiev dhe qytete të tjera të Ukrainës, një ditë pasi Rusia akuzoi Ukrainën për kryerjen e një sulmi me dron...

Lajmet e fundit