Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
64 %
2.6kmh
0 %
Pre
25 °
Sht
34 °
Die
26 °
Hën
29 °
Mar
32 °
E premte, 22 Shtator, 2023

TAG

kico londo

“Një dasmë e hatashme” në Gjirokastër

Komedia “Një dasmë e hatashme” do të shfaqet më datë 21 dhe 22 Maj në Teatrin "Zihni Sako" të Gjirokastrës, për të gjithë të...

15 vjet nga krijimi i Teatrit të Metropolit, regjisori Londo: Kur e nisa, më shihnin me keqardhje, sot më kanë mbyllur dyert dhe nuk...

Regjisori i njohur Kiço Londo kujton 15 vjetorin e krijimit të Teatrit të Metropolit. Ai thotë se kur vendosi të ngrinte këtë institucion, shfaqjet...

Festa e të qeshurës për gjashtë ditë me radhë në Tiranë me “Dasmën e hatashme”

Komedia “Një dasmë e hatashme” është dhurata e javës për të gjithë spektatorët në Teatrin Eksperimental. Çdo mbrëmje, duke nisur nga e sotmja e...

Teatri Shëtitës Çajupi pa godinë, por është skena e parë e vendit

Teatri Shëtitës “Çajupi” këtë sezon artistik të mbushur me shfaqje dhe aktivitete të shumta artistike e kulturore. Edhe pse pa një godinë, regjisori Kiço...

“Unë të dua…”, mesazhi i ndjerë i regjisorit Kiço Londo për ditëlindjen e Tinka Kurtit

Aktorja e madhe e skenës shqiptare, Tinka Kurti feston sot ditëlindjen e 90-të. Në këtë ditë të veçantë, ajo ka marrë mesazhe të shumta...

Konkursi për Teatrin Kombëtar, momenti pikant kur Luiza Xhuvani pyet për emrin Kiço London, regjisorin e disa shfaqjeve të saj

Më 18 nëntor 2022, Ministria e Kulturës organizoi audiencë me kandidatët për kreun e Teatrit Kombëtar. Altin Basha, Elma Dorezi, Kiço Londo dhe Arben...

Katër kandidatë në garë për Teatrin Kombëtar, regjisorët prezantojnë platformën para komisionit të Ministrisë së Kulturës

Teatri Kombëtar do të ketë një drejtor të ri. Pak ditë më parë Ministria e Kulturës ka njoftuar se është gati të dëgjojë programet...

Zemra e verës teatrale fillon më 1 qershor me komedinë “Kur ikën macja…”

"Kur macja është zhdukur ..." shanset janë që ajo të shfaqet kur nuk e prisni! Dhe pastaj rrjedha e ngjarjeve komike në këtë komedi...

Gëzimi i Klithmës

E renditën gabimisht detin pas qiellit/ Erdhën pulëbardhat, për të ndrequr gabimin. Tek rrija sot në mëngjes përball pishave të Qytezës Teatrore  të Teatrove Kombëtare...

Teatri i Durrësit pret këtë javë shfaqjen me 5 yje “Mes Çarçafëve”

Teatri Shëtitës Çajupi sjell për tre ditë më radhë në Teatrin "Aleksandër Moisiu" të Durrësit shfaqjen më të re “Mes Çarçafëve”. Aktorja e madhe...

Lajmet e fundit