Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
32 °
Mër
29 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

Keshilli i Ministrave

Qeveria krijon Operatorin e Blerjeve të Përqendruara, për tenderat e Ramës dhe ministrave (DOKUMENTI)

Këshilli i Ministrave ka vendosur këtë të enjte që të ngrejë një institucion të ri për të zhvilluar tenderat në emër të Kryeministrisë, ministrive...

Miratohen ndryshimet në projektligjin për “bastet online”, kush mund ta marrë licencën dhe sa kapital duhet të ketë

Qeveria shqiptare ka miratuar ndryshimet në projektligjin për rikthimin e basteve sportive online në vendin tonë. Në mbledhjen e djeshme, është vendosur miratimi i...

Lajm i rëndësishëm: Qeveria “zhduk” agjencitë funerale nga qendrat e qyteteve: 6 muaj kohë

Këshilli i Ministrave ka bërë ndryshime të reja në vendimin për miratimin e rregullores për administrimin dhe funksionimin e varresaze në territorin e Shqipërisë. Në...

Ngrihet Task-Forca për monitorimin e Administratës: Ndalohet çdo lloj pjesëmarrje në fushatën zgjedhore, gjatë punës dhe brenda institucionit!

Qeveria shqiptare ka vendosur këtë të enjte të ngrejë një Task-Forcë për monitorimin e veprimtarisë, sjelljes apo përdorimit të burimeve njerëzore, financiare dhe logjistike...

Bulqiza pa kryetar në prag të zgjedhjeve, Qeveria shkarkon Lefter Allën pas arrestimit nga SPAK

Kryebashkiaku socialist i Bulqizës, Lefter Alla është shkarkuar këtë të premte nga posti. Edhe pse është arrestuar prej ditësh nga SPAK për shkelje në...

Këshilli i Ministrave miraton VENDIMIN: Hiqen vizat për qytetarët shqiptarë dhe kinezë

Këshilli i Ministrave ka marrë dje një vendim për heqjen reciproke të vizave me Republikën Popullore të Kinës. Vendimi është publikuar dje, pas mbledhjes...

Vendimi i Këshillit të Ministrave: Gratë e papuna me tre fëmijë përfitojnë sigurim për efekt pensioni (KUSHTET)

Grave të papuna me tre apo më shumë fëmijë të moshës deri në 18 vjeç, ku njëri prej fëmijëve është nën moshën 5 vjeç...

Ngrihet Instituti i Sigurisë Ushqimore dhe Veterinarisë, në varësi të ministres dhe me financim nga buxheti i shtetit

Këshilli i Ministrave ka vendosur këtë të mërkurë që të ngrejë Institutin e Sigurisë Ushqimore dhe Veterinare, i cili ka si mision të garantojë...

Qeveria merr vendimin: Shtyn me 6 muaj afatin e qëndrimit të afganëve në Shqipëri

Qeveria shqiptare ka marrë vendimin për të zgjatur edhe me 6 muaj qëndrimin e refugjatëve afganeve në vendin tonë. Ky vendim është marrë në mbledhjen...

Qeveria merr vendimin: Të vendoset flamuri i BE-së përkrah atij shqiptar në të gjitha institucionet publike

Në Fletoren Zyrtare të publikuar sot, Këshilli i Ministrave ka miratuar vendimin që në çdo institucion publik krah flamurit të Shqipërisë të vendoset dhe...

Lajmet e fundit