Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Pre
24 °
Sht
34 °
Die
26 °
Hën
29 °
Mar
32 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

keshilli i ambasadoreve shqiptare

Nga Lazim Destani dhe Frank Shkreli deri te Klajda Gjosha, këta janë personalitetet që i shtohen Këshillit të Ambasadorëve Shqiptarë

Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë ka bërë me dije se “Bordit të Nderit” i janë shtuar një sërë personalitetesh në shquara. Biznesmeni Lazim Destani, gazetari Frank...

Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë mblidhet për 3 vjetorin e themelimit, kryetari Mustafaj: Kemi shprehur gatishmërinë që përvojën tonë ta vendosim në shërbim të institucioneve

Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë është mbledhur ditën e djeshme në kuadër të 3 vjetorit të themelimit. Kryetari Besnik Mustafaj ka falenderuar të gjithë të pranishmit,...

Negociatat/ Reagon Këshilli i Ambasadorëve shqiptarë: Vendimi pozitiv forcon besimin te BE

Në kohën kur ministrat e jashtëm të vendeve anëtare të BE nuk arritën të bëjnë një marrëveshje, ka reaguar edhe Këshilli i Ambasadorëve shqiptarë....

U tregoi gishtin e mesit protestuesve, Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë: Veprimi i Borchard fyes, cënon reputacionin e OSBE

Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë dënon gjestin e kreut të Pranisë së OSBE në Shqipëri, Bernd Borchardt, i cili u tregoi gishtin e mesit disa...

Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë: Besojmë te pafajësia e Haradinajt, Gjykata Speciale të dallojë qartë viktimat nga dhunuesit

Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë ka reaguar pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, për të dëshmuar në Gjykatën e Hagës si qytetar i...

Situata politike, Këshilli i Ambasadorëve bën thirrje: Nuk kemi kohë për të humbur, organizoni zgjedhjet

Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë ka dhënë një deklaratë për mediat, ku shprehet i shqetësuar për situatën politike në Shqipëri. Sipas Këshillit,...

Reforma e Cakajt në Shërbimin Diplomatik, reagon ashpër Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë: Respekto ligjin

Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë ka reaguar ashpër për reformën që ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj ka nisur në Shërbimin Diplomatik. ...

‘Ministri i Jashtëm’, Këshilli i Ambasadorëve thirrje Ramës: Rivlerëso kandidaturën, Gent Cakaj ka ngjallur pakënaqësi… (E PLOTË)

Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë, reagon lidhur me emërimin e ministrit të ri të Jashtëm, gent Cakaj, dhe mosdekretimin e tij nga presidenti Ilir Meta....

Korrigjimi i kufijve, Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë kundër idesë së Thaçit

Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë shprehet kundër idesë së korrigjimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë, ide e presidentit Hashim Thaçi. Përmes...

Lajmet e fundit