Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
32 °
Mër
29 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

keshilli evropian

Këshilli Evropian: Kosova dhe Serbia të zbatojnë marrëveshjen për normalizimin e marrëdhënieve

Udhëheqësit e shteteve dhe qeverive të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian mirëpritën marrëveshjen e arritur në bisedimet ndërmjet udhëheqësve të Kosovës dhe Serbisë më...

Marrëveshja e Ohrit, në rend dite edhe në samitin e BE-së

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, do të jetë në rend dite në takimin e Këshillit Evropian, që zhvillohet të enjten dhe premten në Bruksel. Po...

Serbia pranon se Kosova i ka votat për t’u anëtarësuar në Këshillin e Evropës

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç,u shpreh se Kosova ka një numër të mjaftueshëm votash, për t’u anëtarësuar në Këshillin e...

Presidenti i Këshillit Evropian flet nga Tirana: E ardhmja jonë do të jetë më e sigurt me ju në BE!

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel e ka konsideruar si një takim të rëndësishëm mbledhjen e sotme të liderëve evropianë në kryeqytetin e Shqipërisë....

Raporti i KE për Shqipërinë: Reformat kanë ecur, korrupsioni mbetet shqetësim serioz

Komisioni europian vlerëson ecurinë Shqipërisë në rrugën e reformave që lidhen me procesin e integrimit, duke theksuar se ajo duhet të përparojë më tej...

Akuzat e rënda ndaj UÇK, Rama i drejtohet sot Këshillit të Evropës, kërkohet anulimi i raportit të Dick Marty

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme pritet të flasë në Këshillin Evropës në Strasburg. Rreth orës 15:00 (me orën shqiptare), Kryeministri Edi Rama do...

Lajmet e fundit