Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
32 °
Mër
29 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

Kenga magjike

Nga tradhtia e rikthimet te dasmat dhe dashuritë “sekrete”, 2022 viti i Vip-ave shqiptarë, ngjarjet më të BUJSHME

Lamë 2021 me shpresën se 2022 do të ishte një vit i begatë, i qetë dhe plot dashuri. Mirëpo, gabuam, pasi edhe ky vit...

U kthyer pas 25 vitesh në Festivalin e Këngës, Elsa Lila: Faleminderit për emocionin dhe dashurinë që po më jepni

Këngëtarja e njohur Elsa Lila është rikthyer në skenën e Festivalit të Këngës në RTSH, pas 25 vitesh. Mbrëmja e dytë kulmoi mes të...

Nuk mori asnjë çmim në Këngën Magjike, Mariza Ikonomi merr vendimin e papritur

Këngëtarja Mariza Ikonomi ka reaguar pas pjesmarrjes në Këngën Magjike. Këngëtarja mori pjesë në festival me këngën “Mama”, por nuk arriti të merrte asnjë çmim....

Rastësi? Si e parashikoi Endri Prifti fituesen e “Kënga Magjike” 2022

Këngëtarja Marsela Çibukaj është fituesja e edicionit të 23-të të festivalit “Kënga Magjike”. Kënga e saj “I paftuar” ishte më e votuara nga artistët,...

Marsela Çibukaj rrëmben trofeun, shpallet fituese e “Këngës Magjike 2022”

Këngëtarja Marsela Çibukaj është fituesja e edicionit të 23-të të festivalit “Kënga Magjike”. Kënga e saj “I paftuar” ishte më e votuara nga artistët,...

Një mbrëmje plot supriza, nis nata e FINALE e “Këngës Magjike”

Mbrëmja finale e “Këngës Magjike” filloi dhe emocionet e kësaj nate do të na shoqërojnë deri në momentin kur do të shpallet fituesi. Shumë balada...

“Kënga Magjike” shkakton tërmet: Ardit Gjebrea dhe Acromax në lëvizje për “blerjen masive” të klikimeve në youtube: Do penalizoheni!

“Kënga Magjike” shkakton tërmet debatesh në opinionin publik pas akuzave të “vëllezërve korçarë” se ata nuk janë lejuar të marrin pjesë në këtë kompeticion. “Ju...

Ardit Gjebrea i përgjigjet Endri Priftit për paracaktimin e fituesit te Kënga Magjike: Pak më shumë respekt për…

Moderatori Ardit Gjebrea ka regauar pas deklaratës së këngëtarit Endri Prifti, i cili dje tha se janë paracatuar fituesit e Këngës Magjike. Prifti shkruante se...

Endri Prifti “zbulon” kush do e fitojë Këngën Magjike dhe festivalin e RTSH: Janë vendosur 5 muaj para

Këngëtari Endri Prifti ka treguar se kush do jetë fituesi i Këngës Magjike si dhe Festivaliti të RTSH. Me anë të një postimi në rrjetet...

Nuk i del inati, sherri virtual merr “dhenë”, Flori Mumajesi i kthen Vip-at kundër Kozeta Kurtit: Qyqja! Zemër!

Mbrëmjen e djeshme në rrjetet sociale “plasi” sherri mes Kozeta Kurtit dhe Flori Mumajesit. Shkak për të gjithë këtë u bë një shkrim i...

Lajmet e fundit