Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Die
24 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

Kavaje

Zjarr në ish-fabrikën e qelqit në Kavajë, rrezikohen disa shtëpi

Një zjarr i madh ka përfshirë ish-fabrikën e qelqit në Kavajë. Mësohet se flakët janë shumë afër banesave dhe rrezikohen disa prej tyre, pasi...

Ishte dënuar me 10 vjet burgim për trafikim të të rriturve, gjendet i fshehur në pyllin e Spillesë 41-vjeçari (EMRI)

Një 41-vjeçar i shpallur në kërkim ka rënë në prangat e Policisë së Kavajës. Sipas njoftimit të unformave blu mësohet se shtetasi Xhevdet Xhafa,...

Makina përplas për vdekje 6 vjeçarin në Kavajë, arrestohet shoferi 25 vjeçar

Një aksident tragjik ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në lagjen nr.1 të qytetit të Kavajës. Një fëmijë 6 vjeç, këmbësor, është përplasur nga një...

Sherri për borxhin prej 25 mijë euro në Kavajë, publikohen pamjet e rënda

Janë publikuar pamjet e rënda nga sherri mes dy grupeve në Kavajë, ku shkak dyshohet të ketë qenë një borxh prej 25 mijë euro. Në...

Goditet me shkop bejsbolli 49-vjeçari në Kavajë, shkak borxhi prej 25 mijë euro (EMRAT)

Një sherr mes disa personave ka ndodhur në lagjen “2 Sallbeg”, në Kavajë, ku shkak dyshohet se është bërë një borxh prej 25 mijë eurosh. Sipas...

Po grabiste banesën në Kavajë, policia kap hajutin me “presh” në duar

Një 36-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Kavajës pasi akuzohet për disa vjedhje. Bëhet me dije se në pranga ka rënë Artur Çiku,...

Aksident në Kavajë, bllokohet trafiku

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Kavajës. Sipas informacioneve praprake mësohet se si pasojë e aksidentit është rënduar dhe trafiku. E...

Shembja e tarracës në Qerret, nxirren dy personat që u zunë poshtë nga rrënojat

Nxirren nga rrënojat dy personat të cilët u zunë poshtë nga shembja e tarracës ditën e sotme në Qerret, Kavajë. Bëhet e ditur se dy...

Nga Shëngjini në Kavajë bllokohen 6 mjete lundruese, gjobiten pronarët

Policia Kufitare e Durrësit ka bllokuar 6 mjete lundruese nga Shëngjini në Kavajë. Bëhet me dije se janë bllokuar 4 Jet Ski, 1 skaf...

Për herë të parë në histori, Kavaja mbetet pa Degë të Partisë Demokratike

Partia Demokratike zyrtare zhvillon sot zgjedhjet për kryetarin e ri të kësaj force politike, pavarësisht se Këshilli Kombëtar vendosi t’i anulonte. Lulzim Basha dhe...

Lajmet e fundit