Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
32 °
Mër
29 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

katolike

Pashkët katolike, presidenti Begaj viziton Katedralen e Rrëshenit

Presidenti Bajram Begaj vizitoi sot Katedralen e Rrëshenit, me rastin e Pashkës Katolike. Gjatë vizitës së tij, Presidenti Begaj u prit nga Ipeshkvi i...

“Drita të triumfojë mbi errësirën”, mesazhi i imzot Arjan Dodaj për besimtarët katolikë

Besimtarët katolikë kremtojnë sot Pashkët, rilindjen e Krishtit. Mbrëmë në të gjitha kishat katolike të vendit u mbajt mesha e shenjtë e vigjiljes të Pashkëve,...

Berisha uron besimtarët katolikë për Pashkët: Kjo ditë e bekuar e ka gjetur kësaj rradhe Shqipërinë para një zgjedhje historike

Ish-kryeministri Sali Berisha ka përcjellë një mesazh urimi për besimtarët katolikë që festojnë sot Pashkët. Berisha me anë të një postimi në rrjeet sociale shkruan...

“Gëzuar Pashkët”, Rama mesazh urimi për besimtarët katolikë

Kryeministri Edi Rama ka përcjellë një mesazh urimi për besimtarët katolikë për festën e Pashkëve. Rama uron Pashkët, teksa shkrun se Ringjallja e Krishtit celebron...

Ambasada e SHBA uron besimtarët katolikë për Pashkët: Sjelltë kjo ditë e shenjtë gëzim, paqe dhe shpresë

Ambasada e SHBA në Tiranë ka uruar të gjithë besimtarët katolikë për Pashkët. Me anë të një postimi në rrjetet sociale ambasada u uron besimtarëve...

Veliaj uron besimtarët e krishterë për Pashkën: Të ringjallim shpresën për një Shqipëri më të mirë

Sakaq, gjatë mesditës kreu i Bashkisë pritet të vizitojë dhe selitë e Kishës Katolike dhe asaj Ungjillore në Tiranë për të uruar përfaqësueset...

Nishani shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të Ipeshkvit Lucjan Avgustini

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka shprehur ngushëllimet për ndarjen e parakohshme nga jeta të Ipeshkvit të Dioqezës së Sapës si dhe Nënkryetarit të...

Ndahet nga jeta imzot Lucjan Avgustini

Mesditën e sotme është ndarë nga jeta imzot Lucjan Avgustini, një prej ipeshkve të Dioqezës së Sapës, pas një beteje të gjatë disamujore me...

13 mijë shqiptarë braktisin myslimanizmin dhe kthehen në të krishterë

Një Studim me titull “Besimtarët në Krisht me të kaluar myslimane: Një Census global”, me autorë Duane Alexander Miller, nga Universiteti “St. Mary’s” në...

Lajmet e fundit