Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
0.5kmh
40 %
Sht
34 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

Karburante

Zyrtare/ Shtyhet kontrata e markimit të karburanteve edhe me një vit, 7-8 milionë euro do paguhen në çmimin e naftës

Qeveria ka shtyrë edhe me një vit kontratën e markimit të karburanteve. Në Fletoren e fundit Zyrtare, është publikuar vendimi për “Miratimin e kontratës...

Autoriteti i Konkurrencës gjen me shkelje GEGA OIL dhe e gjobit me 50 milionë lekë

Shoqëria e hidrokarbureve "Gega Oil" është gjobitur me 50 milionë lekë të vjetra nga Autoriteti i Konkurrencës, pasi është gjetur me shkelje. Mësohet se...

Bordi i Transparencës ul çmimin e naftës, ja me sa do të tregtohen karburantet nga sot

Bordi i Transparencës ka ndryshuar sërish çmimin e tregtimit të karburanteve me shumicë dhe pakicë në vendin tonë. Bordi ka shpallur sot çmimiet e reja,...

Bordi RRIT çmimet e karburanteve, ja sa do të shiten nafta, benzina dhe gazi

Bordi i Transparencës ka ndryshuar sërish këtë të enjte çmimin e karburanteve. Sipas vendimit të marrë nga Bordi nafta do të tregtohet me 187 lekë/litri,...

Bordi RRIT çmimet e karburanteve, ja sa do të shiten nga sot benzina, nafta dhe gazi

Bordi i karburanteve ka dalë këtë të mërkurë duke bërë me dije shifrat e reja me të cilat do të tregtohen karburantet në vendin...

Ulet sërish nafta, këto janë çmimet e reja të karburanteve

Bordi i Transparencës ka vendosur sot çmimet e reja të karburanteve me shumicë dhe pakicë. Kështu, nafta me pakicë është ulur me 4 lekë dhe...

Sekretari i OKB thirrje shteteve: Taksoni fitimet e mëdha dhe të papritura të kompanive të karburanteve

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara u ka bërë thirrje të gjitha vendeve të zhvilluara që të tatojnë fitimet e papritura dhe të...

Ulet konsumi i karburanteve në korrik e gusht, tkurret turizmi i brendshëm

Konsumi i karburanteve vijoi tkurrjen edhe në korrik, ndërsa të dhënat e ditëve të para të muajit gusht tregojnë se tendenca rënëse është thelluar. Sipas...

Fiksimi i çmimeve nga Bordi po falimenton kompanitë e vogla të karburanteve, a po rritet evazioni?!

Fiksimi i çmimeve të karburanteve nga Bordi i Transparencës po krijon pasoja në tregun e karburanteve, nga falimetimi i kompanive të vogla, mbajtja e...

Çmimet e larta frenojnë konsumin e karburanteve, rënie për të dytin muaj radhazi në prill

Importet e karburanteve shënuan rënie vjetore për të dytin muaj radhazi në prill të këtij viti raportojnë të dhënat zyrtare të Ministrisë së Financave,...

Lajmet e fundit