Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

kapshtice

Kapen 15,000 euro të padeklaruara në Kapshticë

Një 54-vjeçare është proceduar penalisht pasi tentoi të kalonte 15 mijë euro në doganën e Kapshticës. Në kuadër të kontrolleve të ushtruara për goditjen e...

Kaluan 3 ton djathë kontrabandë, vihen në pranga shoferi i furgonit dhe doganieri në Kapshticë

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore është vënë sot në lëvizje duke bërë të mundur arrestimin e dy shtetasve. Ata kanë rënë në prangat e policisë...

Tentuan të trafikonin drogë drejt Greqisë, arrestohen dy persona në Kapshticë, sekuestrohet kokaina dhe heroina (EMRAT)

Dy persona kanë rënë në prangat e policisë në Kapshticë, pasi kanë tentuar të trafikojnë drogë në Greqi. Bëhet me dije se në pranga ka...

Radhë të gjatë në Kapshticë, emigrantët kthehen në Greqi pas festës së Pashkëve

Radhë e gjatë automjetesh është krijuar ditën e sotme në Kapshticë. Shumë emigrantë shqiptarë që kanë kaluar Pashkët në Shqipëri, tani po kthen në Greqi,...

Emigratët kthehen për Pashkë, fluks në Kapshticë dhe Kakavijë

Radhë të gjata janë krijuar ditën e sotme në Pikën Kufitare të Kakavijës dhe Kapshticës, ku një numër i lartë emigrantësh kthehen në vend...

Arrestohet në Kapshticë 21-vjeçari i shpallur në kërkim (EMRI)

Skenard Lipo, i shpallur në kërkim që në vitin 2022 është vënë në prangat e Policisë. Sipas njoftimit të uniformave blu 21-vjeçari është arrestuar në...

Mbi 15 mijë euro në valixhe, procedohet 30-vjeçari në Kapshticë që nuk deklaroi paratë

Një 30-vjeçar është proceduar penalisht në Kapshticë, pasi nuk ka delaruar në polici një shumë të madhe parash. Bëhet me dije se gjatë kontrollit të...

Tentoi të kalonte mbi 41 mijë euro në Kapshticë, nisin hetimet ndaj 34 vjeçarit

Një 34-vjeçar është proceduar penalisht në Kapshticë për mosdeklarimit të të hollave në kufi. Në dalje të Republikës së Shqipërisë, kanë kaluar në vijën e...

Me 118 kg kanabis në rulotë drejt Greqisë, arrestohen dy rumunë në Kapshticë

Dy rumunë kanë rënë në prangat e policisë në Kapshticë, pasi tentuan të trafikonin drogë për në Greqi. Në pranga kanë rënë shtetasit G. C.,...

Festat e fundvitit, shqiptarët zgjedhin të vijnë në Shqipëri, mbi 4 mijë persona mbërritën vetëm dje 

Emigrantët shqiptarë kanë zgjedhur që vitin e ri ta kalojnë me familjet e tyre. Kështu në pikën kufitare Kapshticë dhe Kakavijë ka fluks emigrantësh,...

Lajmet e fundit