Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
40 %
Die
20 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

kandidatet

Berisha e futi në listën e Primareve, reagon Arif Rexhmati: Nuk mund të bëjmë zgjedhje një muaj para 24 shtatorit, do përçahemi

Arif Rexhmati, kryetari i Degës së PD në Kukës dhe mbështetës i Lulzim Bashës, është bërë pjesë në listën e Primareve të publikuar nga...

Zgjedhjet në PD, ish-presidenti “pa fjalë” për Bashën dhe Gjergj Hanin

Ish-presidenti Bamir Topi duket se nuk ka pritshmëri nga zgjedhjet në Partinë Demokratike zyrtare. Sipas tij, të dy kandidatët, Lulzim Basha dhe Gjergj Hani...

Monitorimi i zgjedhjeve, përfaqësuesi i ODHIR: Munguan debatet mes kandidatëve dhe programet e tyre elektorale

Përfaqësuesit e ODIHR në një konferencë për mediat kanë komentuar zgjedhjet lokale të cilat u mbajtën ditnë e djeshme në vendin tonë. Gjatë fjalës së...

“Kandidatët bënë fushatë lirisht”, OSBE publikon raportin paraprak: Zgjedhjet ishin paqësore, por nuk munguan ndërhyrjet partiake!

Drejtuesja e OSBE/ODIHR, Audrey Glover ka prezantuar raportin paraprak të misionit që drejton dhe që ka për qëllim vëzhgimin e zgjedhjeve, duke e konsideruar...

Kandidatët me mbi 70% të votave, ja cilët janë dhe ku dominojnë socialistët

Partia Socialiste deri tani ka fituar matematikisht tetë bashki ndërsa vijon kryesimin me një diferencë të madhe edhe në disa bashki të tjera. Janë plot...

Trekëndëshi Vlorë, Berat e Mallakastër, ja cilët kandidatë kryesojnë

Hapen dy kutitë e para në Bashkinë e Vlorës. Kandidati i PS, Ermal Dredha kryeson me një diferencë të madhe kundrejt kundërshtarit të tij,...

Ja pesë bashkitë ku kryesojnë deri tani kandidatët e koalicionit “Bashkë Fitojmë”

Teksa numërimi i votave ka filluar, pjesa më e madhe e bashkive kryesohet nga PS. Por janë 5 bashki të cilat kryesohen nga koalicioni...

Rikonfirmohet Ervin Demo, kandidatët e opozitës “pa shpresë” edhe në pesë bashkitë e Qarkut Berat (SONDAZHI)

Kryebashkiaku socialist i Beratit, Ervin Demo është i preferuari i qytetarëve dhe lexuesve në sondazhin e hapur nga Newsbomb.al, rreth një muaj më parë....

Jugu i beson kandidatëve të majtë, 14 bashkitë e Vlorës dhe Gjirokastrës i mbeten PS (Rezultatet e sondazhit)

Sondazhi i publikuar nga Newsbomb.al më datë 15 Prill është mbyllur paraditen e kësaj të mërkure, datë 10 Maj, ashtu siç ishte njoftuar. Nga...

Sondazhi për 10 bashkitë e qarqeve Shkodër, Lezhë dhe Kukës: Benet Beci merr Kalanë e Rozafës

Dhjetë bashkitë e qarqeve Shkodër, Lezhë dhe Kukës nuk do të ofrojnë surpriza për votimet e 14 Majit, përveç Shkodrës. Sipas sondazhit 25 ditor...

Lajmet e fundit