Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

Kakavije

Kapen 18 mijë euro të padeklaruara në Kakavijë

Një 53-vjeçar me origjinë greke është kapur në pikën kufitare të Kakavijës pasi kishte me vete rreth 18 mijë euro të padeklaruara. Mësohet se autoritetet...

Aksident në Kakavijë, makina përplas për vdekje bariun në anë të rrugës

Një aksident me vdekje ka ndodhur këtë të shtunë në aksin Gjirokastër-Kakavijë. Bëhet me dije se një automjet është përplasur me një furgon me...

Sekuestrohen 47 mijë euro në Kakavijë, procedohen greku dhe shqiptari

Sekuestrohen në total 47 000 euro të padeklaruara në doganën e Kakavijës. Gjatë kontrollit  të imtësishëm në mjetin me drejtues shtetasin grek me iniciale...

Balla në Kakavijë: Diskutuam me oficerët për shërbim të shpejtë ndaj udhëtarëve

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka mbërritur në Kakavijë ku ka diskutuar me doganirët grekë për lehtësimin e kalimit të kufirit me Greqinë. Balla bën...

I shpallur në kërkim nga Turqia për trafikim droge, arrestohet shqiptari në Kakavijë

Një shqiptar ka rënë në prangat e policisë në Kakavijë, pasi është i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Turqia për tarfikim droge. Bëhet me dije...

E shoqëroi nga Athina në Kakavijë, fieraku tenton të sjellë në Shqipëri një vajzë 17 vjeçe, zbulohet dhe bie në prangat

Një 33 vjeçar me banim në Fier është arrestuar nga Policia Kufitare në Kakavijë, pasi ka tentuar të sjellë në Shqipëri një vajzë 17...

Emigratët kthehen për Pashkë, fluks në Kapshticë dhe Kakavijë

Radhë të gjata janë krijuar ditën e sotme në Pikën Kufitare të Kakavijës dhe Kapshticës, ku një numër i lartë emigrantësh kthehen në vend...

Bashkëpunim doganor Shqipëri-Greqi, hapet Qendra e Përbashkët Policore në Kakavijë

Mesditën e sotme, në pikën e kalimit kufitar Kakavijë, në territorin grek, u zhvillua ceremonia e hapjes së Qendrës së Bashkëpunimit Policor dhe Doganor...

Mashtroi kosovarin dhe i mori mijëra euro, arrestohet në Kakavijë 41 vjeçari, ja çfarë i gjeti Policia

Një 41-vjeçar ka rënë në prangat e policisë Kufitare në Kakavijë pasi ishte shpallur në kërkim për mashtrim. Sipas njoftimit të policisë mësohet se shtetasi...

Me kokainën e fshehur në makinë drejt Greqisë, arrestohet 64 vjeçari në Gjirokastër (EMRI)

Një 64 vjeçar është arrestuar nga Policia e Kufitare e Kakavijës pasi tentoi të trafikonte lëndë narkotike drejt shtetit grek. Policia bën me dije...

Lajmet e fundit