Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

kafshet

28-vite brenda laboratorit, momenti kur shimpazeja shikon qiellin për herë të parë (VIDEO)

Momenti kur një shimpaze që kishte jetuar për 28 vite e mbyllur në një kafaz shikon qiellin, ka emocionuar miliona njerëz në internet. Shimpazeja me...

Bobi thyen rekordin botëror, qeni më i vjetër mbush 30-vjeç

Një qen me emrin Bobi që jeton në Portugali është shpallur si qeni më i vjetër në botë, dhe qeni më jetëgjatë ndonjëherë, në...

Drejt mbylljes një nga organizatat më aktive për mbrojtjen e kafshëve në Shqipëri, mungon mbështetja

Një prej organizatave më të mëdha dhe aktive për mbrojtjen e kafshëve në Shqipëri, është drejt mbylljes. Bëhet fjalë për Animal Rescue Albania (ArsA) që...

Organizata e kafshëve jep alarmin: KUJDES! Zona e Liqenit është helmuar

Organizata për mbrojtjen e kafshëve ka dhënë alarmin duke bërë me dije se zona e Liqenit në Tiranë është e helmuar. Përmes një njoftimi në...

Çudit animalistja shqiptare: Të hash një kafshë është njësoj si të hash kushëririn tënd!

Keqtrajtimi i kafshëve është bërë një problem madhor në Shqipëri. Teksa shpesh raste specifike janë denoncuar nga organizata të ndryshme ose edhe persona specifik...

Qyteti spanjoll me rregull të çuditshëm, kush i trajton më mirë kafshët do mbajë edhe fëmijët pas divorcit

Kujdestaria e fëmijëve është ndër momentet më të vështira për gjyqtarët që ju duhet të marrin një vendim në rastet e divorcit. Përpos elementëve që...

Cila foto ju shkakton më shumë të qeshura nga bota e kafshëve? Këto janë imazhet e përzgjedhura nga BBC

Një sërë fotosh të publikuara nga BBC i kanë dhënë të tjera ngjyra rrjeteve sociale.   Gjirafa gazmore, peshku që qesh,...

Një vizitor special bëhet pjesë e protestës studentore (FOTO)

Sot ka vijuar dita e katërt e protestës së studentëve, të cilët janë mbledhur përpara Ministrisë së Arsimit për të protestuar për kërkesat e...

“U afrua shumë”, turistët vrasin ariun polar në Norvegji

Një ari polar është qëlluar për vdekje pasi sulmoi anëtarin e ekuipazhit të një anije me turistë. Ngjarja ndodhi në Arkipelagun...

Lajmet e fundit