Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
33 %
3.1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
29 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

TAG

kafshe shtepiake

Kriza e kostos së jetesës, britanikët heqin dorë nga kafshët e tyre shtëpiake

Britanikët po heqin dorë nga kafshët e tyre shtëpiake në një numër një numër që nuk ishte parë që nga kriza financiare e vitit...

Ligji për mbrojtjen e kafshëve, Veliaj firmos peticionin: Bashkë për banorët më specialë të qytetit

Në mbarë vendin ka nisur nënshkrimi i një peticioni që synon propozimin e ligjit për mbrojtjen e kafshëve nga dhuna dhe braktisja. ...

Ky shtet ndalon me ligj prerjen e thonjëve të maceve

Nju Xhersi është bërë shteti i parë në botë që ka hartuar një projekt-ligj të posaçëm për të ndaluar prerjen e thonjëve të maceve....

Albëria shkon në varreza por habit më atë që e poston në rrjetet sociale (Video)

Jetesa në një tjetër shtet, ka bërë që këngëtarja Albërie Hadërgjonaj të ketë një tjetër kulturë. Ajo sonte në Instagram ka...

Shokë të ngushtë me ariun (Video)

Miqësia e rrallë mes kësaj gruaje dhe ariut ka tërhequr vëmendjen e miliona njerëzve. Sigurisht që çdo adhurues i kafshëve do...

Shpëtohet një tjetër ari që mbahej peng nga “pronari” shqiptar (Video)

Organizata ndëkombëtare për kafshët, Four Paws, ka shpëtuar një tjetër ari që mbahej i lidhur me zinxhirë në kushte të mjerueshme. ...

U përlot teksa po shkonte në therrtore, lopa prek zemrat e organizatës që e adopton (Video)

Një ngjarje e rrallë ka ndodhur në Gjermani ku një grup aktivistësh për të drejtat e kafshëve kanë shpëtuar një lopë nga therrtorja. ...

Lajmet e fundit