Tirana
broken clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
51 %
3.6kmh
75 %
Enj
30 °
Pre
34 °
Sht
34 °
Die
23 °
Hën
25 °
E enjte, 21 Shtator, 2023

TAG

kadaster

Edi Rama sqaron se çfarë po ndodh me sistemin dhe aplikimet në Kadastër

Kryeministri thotë se sistemi i përpunimit online të kërkesave në Kadastrën Shqiptare funksionon normalisht dhe gjeneron të dhëna në kohë reale. Pavarësisht shqetësimeve që...

3 mijë euro ryshfet për një certifikatë pronësie, dënohet me 2 vite burg ish-kreu i ASHK në Sarandë, vendimi për zyrtarët e tjerë (EMRAT)

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO) ka dënuar me 2 vite burg ish-drejtorin e ASHK Sarandë, Lart Pashën i cili...

Emërohet kreu i ri i Kadastrës së Durrësit (EMRI)

Ilir Gjinali është prezantuar ditën e sotme si drejtuesi i komanduar i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës në Durrës. Ky i fundit punonte prej tetë...

Artan Lame, profili i paautorizuar i zyrtarit burokrat që “shqeu” gardhet e drunjta të politikës

Nga Anta Muçaku Artan Lame është një emër i pashmangshëm në jetën publike shqiptare. Dhe si shumica e njerëzve që lënë gjurmë, është i bërë...

Kryebashkiaku i Himarës falenderon Lamen: Për një dekadë, na dha ekspertizë dhe zgjidhje për sa e sa problematika

Kryebashkiaku i Himarës Jorgo Goro ka falenderuar Artan Lamen, i cili u largua nga detyra si shef i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës. Goro me anë...

Lame: Kadastra s’përbën më lajm, tashmë Institucioni është vënë në binarët e punës së zakonshme, ka përfunduar reformat e mëdha

Dy ditë pas shkarkimit, ish-kreu i Kadastrës shqiptare Artan Lame, ka folur për punën gjatë ushtrimit të detyrës. Ai e cilësoi largimin e tij...

Rama prezanton Dallëndyshe Bicin: Task-Forcë për të prerë “bishtat” e korrupsionit në zyrat e Kadastrës! S’ka më sportele, kontakti me qytetarët, “online”

Kryeministri Edi  Rama ka njoftuar se do të nisë një fazë e re për shërbimet në Kadastër, duke u shprehur se do të mbyllen...

Jep dorëheqjen nga detyra drejtoresha e Kadastrës Durrës

Drejtoresha e Kadastrës në Durrës, Risena Xhaja ka dhënë dorëheqjen nga detyra. Ajo mori detyrën në 15 dhjetor të vitit të kaluar, pasi Rajmonda...

Artan Lame thirrje qytetarëve: Kujdes kur blini prona! Ja si mund të dalloni nëse certifikata e pronësisë është origjinale

Kreu i Kadastrës Artan Lame u ka bërë thirrje qytetarëve që të kenë kujdes me certifikatat e pronësisë, duke i paralajmëruar se jo çdo...

Emërohet kreu i ri i Kadastrës në Elbasan, Mariglen Disha zëvendësohet nga një grua (EMRI)

Emërohet kreu i ri i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës së Elbasanit. Bëhet me dije se në krye të këtij institucioni është emëruar emëruar Etleva...

Lajmet e fundit