Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
0.5kmh
75 %
Die
25 °
Hën
25 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

jug

Zyrtarët rusë: Rrëzuam dy dronë në jug të Moskës

Ministria e Mbrojtjes së Rusisë deklaroi se ka rrëzuar dy dronë mbi rajonin Tula, në jug të Moskës, pa specifikoi kohën apo lokacionin e...

Olta Gixhari një ‘bombë’, me bikini pozon sipër gurëve të jugut: S’ka fjalë…

Pas daljes nga shtëpia e Big Brother Vip, Olta Gixharin përveç projekteve të reja e kemi parë të fokusuar edhe te pushimet, duke zgjedhur...

Apartamentet po shiten në “ajër” edhe në jug, çmimet arrijnë deri në 3,500 euro/m2

Apartamentet nuk po shiten në ajër vetëm në bregdetin e Durrësit, siç po ndodh me pronat e projektit të “Durrës Yahts Marina”, por edhe...

Lëkundje të forta tërmeti në Greqi

Një tërmet me magnitudë 5.1 i shkallës Rihter ka goditur pjesë jugore të Greqisë këtë të premte. Sipas medieve greke epiqendra e tërmetit ndodhet 39...

Dronët amerikanë do fluturojnë në lartësi më të mëdha dhe më në jug të Detit të Zi, për të shmangur incidentet me Rusinë

Vendimi i SHBA-së për të fluturuar dronët e saj të mbikëqyrjes më në jug mbi Detin e Zi, pasi një avion rus u përplas...

Durrësi “merr fronin” e sezonit veror, shtohen me 50% pushuesit, Jugu zero rritje, veriu vetëm 3%

Durrësi është qyteti me rritjen më të madhe të vizitorëve këtë sezon veror dhe si i tillë i ka dhënë peshë gjithë rajonit qendror....

FOTOLAJM/ Gomonia i afrohet bregut në jug, ngjitur notojnë fëmijët

Policia Kufitare njoftoi mesditën e sotme se kishte bllokuar dy skafe dhe një gomone në jug të vendit, dy mjete lundruese në plazhet e...

Tjetër investitor strategjik në Jug, “Gjikuria” përfiton 9 mijë metër tokë për 1 euro

Këshilli i Ministrave ka vendosur të heqë dorë nga 9 mijë metra katrorë tokë në brigjet e fshatit Dhërmi dhe Gjilekë për t’ia dhënë...

Më pak pushues këtë sezon turistik në jug? Ministrja Kumbaro: Unë i quaj muhabete Facebook-u! Shteti nuk kontrollon çmimet, por abuzimet

Ministrja e Mjedisit dhe Turizmit, Mirela Kumbaro ka folur për sezonin turistik si edhe për kritikat se këtë ka më pak pushues kjo edhe...

Vihet nën kontroll zjarri në jug të Sazanit

Një vatër zjarri është evidentuar rreth orës 20:00 të mbrëmjes së sotme në jug të Sazanit. Për shuarjen e flakëve shkuan menjëherë në vendngjarje...

Lajmet e fundit